Strona główna / Lokalne / Ministerstwo dofinansuje budowę basenu w Świnoujściu!

Ministerstwo dofinansuje budowę basenu w Świnoujściu!

Ponad 4,5 mln złotych dofinansowania dostało miasto z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę nowej pływalni przy ulicy Gdyńskiej. Resztę pokryje miasto z własnego budżetu. Koszt inwestycji to 15,7 mln złotych. Niecka basenu będzie miała wymiary 12,5×25 metrów i ruchome dno, którym w zależności od potrzeb będzie można regulować głębokość.

Będzie też strefa rekreacyjna wraz z brodzikiem dla dzieci i atrakcjami (np. sucha sauna), mała widownia (na około 70 osób) oraz  oczywiście zaplecze sanitarne, szatnie i pomieszczenia magazynowe.

– Obiekt ma być gotowy w drugiej połowie 2019 roku. Jeszcze  w tym roku ogłosimy przetarg na jego wykonanie. Pływalnia będzie częścią całego przyszkolnego kompleksu sportowego, który będziemy tam budować – pochwalił się prezydent Janusz Żmurkiewicz na swoim facebookowym profilu.

W jego skład będą wchodzić również wielofunkcyjna sala sportowa z boiskami do koszykówki, siatkówki, tenisa, badmintona, gimnastyki sportowej, siłownia. Dodatkowo zostanie rozbudowany istniejący szkolny budynek Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki  o dodatkowe pomieszczenia pracowni zawodowych. Cały kompleks będzie kosztował ponad 33 mln złotych.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.