Strona główna / Lokalne / Ministerstwo dofinansuje budowę basenu w Świnoujściu!

Ministerstwo dofinansuje budowę basenu w Świnoujściu!

Ponad 4,5 mln złotych dofinansowania dostało miasto z Ministerstwa Sportu i Turystyki na budowę nowej pływalni przy ulicy Gdyńskiej. Resztę pokryje miasto z własnego budżetu. Koszt inwestycji to 15,7 mln złotych. Niecka basenu będzie miała wymiary 12,5×25 metrów i ruchome dno, którym w zależności od potrzeb będzie można regulować głębokość.

Będzie też strefa rekreacyjna wraz z brodzikiem dla dzieci i atrakcjami (np. sucha sauna), mała widownia (na około 70 osób) oraz  oczywiście zaplecze sanitarne, szatnie i pomieszczenia magazynowe.

– Obiekt ma być gotowy w drugiej połowie 2019 roku. Jeszcze  w tym roku ogłosimy przetarg na jego wykonanie. Pływalnia będzie częścią całego przyszkolnego kompleksu sportowego, który będziemy tam budować – pochwalił się prezydent Janusz Żmurkiewicz na swoim facebookowym profilu.

W jego skład będą wchodzić również wielofunkcyjna sala sportowa z boiskami do koszykówki, siatkówki, tenisa, badmintona, gimnastyki sportowej, siłownia. Dodatkowo zostanie rozbudowany istniejący szkolny budynek Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki  o dodatkowe pomieszczenia pracowni zawodowych. Cały kompleks będzie kosztował ponad 33 mln złotych.

Zobacz również

Tragedia przy ulicy Wojska Polskiego. Nie udało się uratować mężczyzny

Mężczyzna zmarł na chodniku przy ulicy Wojska Polskiego w Świnoujściu. Jak relacjonują świadkowie, nagle osunął …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.