Strona główna / Lokalne / Pijany 51-latek przyznał się do kradzieży roweru

Pijany 51-latek przyznał się do kradzieży roweru

Policjanci zatrzymali w Świnoujściu mężczyznę, który jechał po ulicy rowerem, mając w organizmie ponad 2 promile. Ponadto okazało się, że jednoślad został skradziony dwie godziny wcześniej. Za popełnione wykroczenie 51-letni świnoujścianin otrzymał 500-złotowy mandat karny, natomiast w związku z przestępstwem stanie przed sądem.

– Pełniący służbę na terenie Świnoujścia funkcjonariusze z Oddziałów Prewencji Policji ze Szczecina patrolujący w miniony wtorek po godzinie 16.00 ulice miasta zauważyli jadącego rowerzystę, który wykonywał niebezpieczne manewry na drodze. W związku z podejrzeniem, iż mężczyzna może być pijany, policjanci zatrzymali go do kontroli – informuje asp. szt. Beata Olszewska.

51-letni mieszkaniec Świnoujścia miał bełkotliwą mowę, problemy z utrzymaniem równowagi, ponadto z jego ust była wyczuwalna silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało, iż ma on w organizmie blisko 2,2 promila.

W trakcie prowadzonej kontroli policjanci otrzymali komunikat od dyżurnego komendy dotyczący poszukiwań roweru, który został skradziony około dwóch godzin wcześniej. Jego opis idealnie odpowiadał wyglądowi kontrolowanego właśnie jednośladu. W rozmowie ze stróżami prawa 51-latek przyznał się do kradzieży.

W związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa mężczyzna został zatrzymany i umieszczony w policyjnej izbie zatrzymań, gdzie trzeźwiał.

– Następnego dnia policjanci przedstawili 51-latkowi zarzut zaboru mienia o wartości 600 zł, do którego się przyznał. Mężczyzna wkrótce stanie przed sadem, gdzie zostanie skierowany akt oskarżenia. Za ten czym kodeks karny przewiduje karę pozbawienia wolności do lat 5  – informuje asp. szt. Beata Olszewska.

Dodatkowo mundurowi wyciągnęli w stosunku do zatrzymanego konsekwencje prawne kierowania rowerem w stanie nietrzeźwości, nakładając mandat karny w kwocie 500 zł.

Z okoliczności kradzieży podanych zarówno przez osobę pokrzywdzoną, jak i sprawcę, wynika, że rower został pozostawiony bez zapięcia pod sklepem.

W tym przypadku powiedzenie, że okazja czyni złodzieja, w pełni się sprawdziła. Policjanci apelują do użytkowników jednośladów, by nie pozostawiali ich nigdy bez zapięcia i nie stwarzali tym samym warunków umożliwiających ich kradzież.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.