Strona główna / Lokalne / Zarząd MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych wydał oświadczenie w sprawie stoczni Gryfia

Zarząd MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych wydał oświadczenie w sprawie stoczni Gryfia

Informowaliśmy dzisiaj o trudnej sytuacji w stoczni Gryfia. Do zarządu stoczni skierowano pismo z którego wynikało, że W związku z niezadowalającymi wynikami finansowymi spółki i pesymistycznymi prognozami, rozważa się przeniesienie stoczni Gryfia do jednej lokalizacji. 

Po południu do naszej redakcji przesłano oświadczenie, którego autorem jest zarząd Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

W związku z pojawiającymi się publikacjami na temat sytuacji w Morskiej Stoczni Remontowej Gryfia, przedstawiamy oświadczenie Zarządu MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych.

Zarząd MS Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych zdecydowanie zaprzecza, jakoby było zaplanowane zaprzestanie działalności stoczniowej w zakładzie MSR Gryfia w Świnoujściu.

Jednocześnie informujemy, że w związku z długotrwałym, negatywnym trendem rynkowym, Zarząd MS TFI zwrócił się z prośbą do Zarządu MSR Gryfia o przygotowanie kilku wariantów wyjścia z trudnej sytuacji. Warianty te zostaną przeanalizowane po ich przedstawieniu.

Pragniemy także zapewnić, że Zarządy MS TFI i MSR Gryfia prowadzą prace, które są ukierunkowane na rozwój stoczni i ochronę miejsc pracy.

Jednocześnie apelujemy do wszystkich, którym dobro stoczni leży na sercu, o nierozpowszechnianie informacji, które negatywnie wpływają na wizerunek Stoczni i podważają jej pozycję na rynku.

Zobacz również

Weekend na sportowo z udziałem lekkoatletów z klubu OSiR „Wyspiarz”

Ponad tysiąc młodych sportowców z całej Polski walczyło o pierwsze medale podczas PZLA Mistrzostw Polski …

2 komentarze

  1. nasza stocznia, to piękny przykład jak można doprowadzić dobrze prosperującą firmę na skraj upadku. Do momentu wejścia do grupy MARS była to prężnie działająca stocznia, która umiała sobie radzić mimo kryzysu w branży morskiej, a widok pustej stoczni był rzadkością – teraz to już przestało dziwić. Najgorsze jest to, że nasza stocznia przejęła złe nawyki ze Szczecina (opóźnienia w płatnościach, wydłużone procedury itp.)

  2. No to niech ten Sławomir Nowicki przestanie siać panikę wśród ludzi. Jego wczorajsze sensacyjne doniesienia na sesji którą oglądałemna temat stoczni zmroziły krew w żyłach tak jakby jutro mieli stocznie zamykać.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.