Strona główna / Lokalne / [ZDJĘCIA] Biuro Euroregionu Pomerania już działa

[ZDJĘCIA] Biuro Euroregionu Pomerania już działa

Nowe biuro ma ułatwić kooperację pomiędzy małymi i średnimi przedsiębiorstwami w euroregionie.

Jednym z najważniejszych celów Euroregionu POMERANIA jest przyspieszenie procesów integracji zarówno na poziomie transgranicznym, euroregionalnym jak i w kontekście europejskim. W czwartek 30 listopada 2017 roku biuro przy ul. Piastowskiej 62 rozpoczęło działalność.

Centrum Usługowo-Doradcze w Świnoujściu znalazło się w sieci rozbudowanej w oparciu o 10 lokalizacji biur (4 po stronie niemieckiej i 6 po stronie polskiej) i 21 pracowników na terenie Euroregionu POMERANIA wraz z Powiatem Märkisch Oderland.

CUD Świnoujście podobnie ja pozostała sieci CUD-ów będzie wspierać i monitorować procesy integracyjne poprzez następujące działania: pośredniczenie w transgranicznych kontaktach gospodarczych w Euroregionie POMERANIA i w Powiecie Märkisch Oderland, inicjowanie i moderowanie szeroko zakrojonego lokalnego i regionalnego procesu komunikowania się pomiędzy polskimi i niemieckimi przedsiębiorstwami i instytucjami głównie z otoczenia businessu, budowanie powiązań pomiędzy samorządami i innymi podmiotami w regionie pogranicza.

 

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.