piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Po raz czwarty. Złoto dla naszego schroniska

Po raz czwarty. Złoto dla naszego schroniska

Schronisko młodzieżowe działające przy Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki otrzymało złote wyróżnienie w 57 Ogólnopolskim Konkursie Współzawodnictwa Schronisk Młodzieżowych w kategorii schroniska całoroczne.

– Nasze schronisko dysponuje bazą noclegową na 140 miejsc w pokojach 2,3,4,5 osobowych oraz dwoma jadalniami, każda na 25 miejsc – mówi dyrektor CEZiT Gabriela Kopacka. –  Goście mają do dyspozycji wyposażoną w sprzęt kuchnię, mogą przechowywać swoją żywność w lodówce. W części pokoi są telewizory, jest również ogólnie dostępna sala telewizyjna i dostęp do wi-fi.

Aktualnie w schronisku trwa modernizacja łazienek na wszystkich piętrach budynku. Dodatkowo powstanie również węzeł sanitarny przystosowany dla osób niepełnosprawnych. Środki na te cel pochodzą z Budżetu Obywatelskiego 2017 r.

Wkrótce goście schroniska będą mogli  także korzystać z kompleksu sportowo – rekreacyjnego, w tym nowoczesnej pływalni. Koszt budowy basenu to ponad 15 mln złotych, z czego 4,5 mln złotych pochodzić będzie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w formie dotacji.

Niecka pływalni będzie miała wymiary 12,5×25 metrów i ruchome dno, którym w zależności od potrzeb będzie można regulować głębokość. Będzie też strefa rekreacyjna wraz z brodzikiem dla dzieci i atrakcjami (np. sucha sauna), mała widownia (na około 70 osób) oraz  oczywiście zaplecze sanitarne, szatnie i pomieszczenia magazynowe.

Basen ma być gotowy w połowie 2019 roku.

BIK UM Świnoujście

Zobacz również

P. Szefernaker: do końca tygodnia do samorządów trafi ok. 4,5 mld zł

Do końca tygodnia do samorządów trafi jedna trzecia z prawie 13,7 mld zł, czyli ok. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.