Strona główna / Lokalne / Zwyrodnialcy, którzy zabili Piotra staną przed sądem. Jest akt oskarżenia!

Zwyrodnialcy, którzy zabili Piotra staną przed sądem. Jest akt oskarżenia!

Prokuratura Okręgowa w Szczecinie w dniu 11 grudnia 2017 r. skierowała do Sądu Okręgowego w Szczecinie akt oskarżenia przeciwko 5 podejrzanym, w tym wobec trzech, którym zarzucono zabójstwo pokrzywdzonego w dniu 29/30 grudnia 2016 r. w Świnoujściu.

Grzegorzowi P., Grzegorzowi N., Pawłowi W. i Arturowi P. zarzucono między innymi to, że w okresie od 29 do 30 grudnia 2016 r. w Świnoujściu działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej wzięli zakładnika w ten sposób, że podstępem zwabili 19-letniego, niepełnosprawnego fizycznie pokrzywdzonego do jednego z mieszkań w Świnoujściu, w zamiarze pozbawienia go wolności do czasu uzyskania okupu, przy czym Grzegorz N. przeszukał odzież pokrzywdzonego i dokonał kradzieży portfela z zawartością m. in. pieniędzy w kwocie ok. 20 zł.,  a następnie wobec powzięcia od pokrzywdzonego informacji, że nie dostaną okupu – trzech sprawców tj. Grzegorz P., Grzegorz N oraz Paweł W. działając w zamiarze bezpośrednim pozbawienia życia bezbronnego pokrzywdzonego, ze szczególnym okrucieństwem, w wyniku motywacji zasługującej na szczególne potępienie, wielokrotnie i z dużą siłą zadawali mu uderzenia pięściami oraz kopali go po całym ciele, a także podduszali, powodując liczne obrażenia ciała, skutkujące zgonem pokrzywdzonego.

Ponadto aktem oskarżenia objęto podejrzaną Małgorzatę N., której zarzucono m. in. nieudzielenie pokrzywdzonemu pomocy, pomimo że mogła jej udzielić bez narażenia siebie na niebezpieczeństwo utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu (czyn z art. 162 § 1 kk) oraz, że utrudniała postępowanie karne prowadzone w sprawie zabójstwa pokrzywdzonego, pomagając sprawcy uniknąć odpowiedzialności karnej poprzez zacieranie śladów przestępstwa,  tj. czyn z art. 239 § 1 kk.

Śledztwo w tej sprawie prowadzone było przez Wydział I Śledczy Prokuratury Okręgowej w Szczecinie przy udziale funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Szczecinie.

W związku z poczynionymi ustaleniami zatrzymano, a następnie na wniosek prokuratora tymczasowo aresztowano czworo podejrzanych. Ten środek zapobiegawczy stosowany był wobec nich również w dniu kierowania aktu oskarżenia do Sądu. Wobec podejrzanej Małgorzaty N. zastosowano dozór Policji.

Podejrzani Grzegorz P., Grzegorz N. oraz Artur P. byli w przeszłości wielokrotnie karani sądownie i obecnie zarzucanej im zbrodni dopuścili się w warunkach recydywy. Podejrzana Małgorzata N. nie była wcześniej karana sądownie.

Za zarzucaną m. in. zbrodnię zabójstwa na podstawie art. 148 § 2 kk sprawcom grozi kara pozbawienia wolności na czas nie krótszy od lat 12, kara 25 lat pozbawienia wolności albo dożywotniego pozbawienia wolności.

Podejrzanej Małgorzacie N. m. in. na podstawie art. 239 § 1 kk grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

4 komentarze

  1. Expert psycholog

    Nalezy obarczyc utrzymaniem przez najblizsze 25 lat rodzine,zastanowiliby sie przed zrobieniem glupstwa bo dotknelaby nie tylko pokrzywdzonego.Rodzina nie mialaby srodkow?To eutanazja ludzkiego smiecia

  2. dożywocie owszem ale z ciężkimi pracami a nie leżenie i obijanie się . Skoro już karani to wyjdą i dalej będą robić co robili bo wcześniejsze odsiadki nic nie nauczyły; /

  3. wisienkanatorcie

    Nie wierzę w instytucję resocjalizacji . Sprawiedliwym wyrokiem , jak w każdym przypadku nieuzasadnionego pozbawienia bliźniego życia – kara śmierci . Żeby to mogło nastąpić trzeba zmienić prawo . Żeby zmienić prawo – trzeba zmienić sądy , nie mówiąc już o tym , że należałoby opuścić unijny przybytek z ustrojem jakiego świat nie widział . Możliwe , że zwyrodnialcy są w stanie wykazać skruchę jeśli przez lata odsiadki będą zmuszeni do wysłuchiwania założeń partyjnych świnoujskiej SLD . W takim przypadku mogą wręcz błagać o przyspieszoną eutanazję . Kto wie ?….

  4. I wszystkim dać maksymalną karę.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.