Strona główna / Lokalne / Ciekawość zaspokojona. Mieszkańcy i klienci mogli odwiedzić PEC

Ciekawość zaspokojona. Mieszkańcy i klienci mogli odwiedzić PEC

Klienci, media, cztery grupy mieszkańców, łącznie ponad stu zwiedzających, wiele pytań. Ciekawość i zainteresowanie. Czasem zdumienie. Takie emocje towarzyszyły uczestnikom Dnia Otwartego w PEC-u Świnoujście. Frekwencja dopisała.

Różnorodność pytań — również, od stricte technicznych do wręcz użytkowych. Nikt nie odszedł bez odpowiedzi. Poprzedzony Konferencją prasową Dzień Otwarty spotkał się z zainteresowaniem mieszkańców Świnoujścia. To bardzo optymistyczny prognostyk i ulga, że udało się zainteresować mieszkańców tak techniczną działalnością, jak wytwarzanie ciepła.

Wizytujący zadawali wiele skrajnie różnorodnych pytań, na przykład:

  1. Czy PEC Świnoujście ma zapas mocy cieplnej?
  2. Jakie są dalsze plany rozbudowy ciepłowni?
  3. Co zrobić, by móc się przyłączyć do sieci PEC-u?
  4. Jak zmienić podgrzewanie wody użytkowej z gazowego na ciepło systemowe?
  5. Czy paliwo węglowe jest droższe czy tańsze od gazu?
  6. Kiedy znów będzie można ciepłownię zwiedzić?

I wiele innych.

Dowodzi to tylko, że mamy różne spojrzenia na potrzebę ogrzewania, rożny próg wiedzy na ten temat i wreszcie różne oczekiwania. Jedni chcą mieć święty spokój i po prostu odczuwalne w domu ciepło. Inni interesują się jaką to ciepło ma mieć temperaturę. Jeszcze inni — kto dokładnie i skąd je dostarcza i czy aby na pewno pilnuje dostaw całodobowo. Są tacy, którzy mają wiedzę że niska emisja powstaje ze spalin z domowych indywidualnych kominów i komunikacji samochodowej. I tacy, którzy oczekują przeciwdziałania i dbania o środowisko.

Takich spotkań i informacji będzie więcej, bo okazuje się że konieczne jest poszerzanie i zgłębianie wiedzy z zakresu dbałości o środowisko. Jak je chronić. Jak oszczędzać ciepło. Jak efektywnie je wykorzystywać. PEC Świnoujście może być doskonałym propagatorem tej wiedzy, przynajmniej dopóty dopóki będzie na nie zainteresowanie, jak podczas tego Otwartego Dnia.

Zobacz również

Wszystkie trzy tłocznie Baltic Pipe w Polsce po odbiorach technicznych

GAZ-SYSTEM dokonał odbioru technicznego wszystkich trzech tłoczni gazu rozbudowywanych i budowanych w ramach projektu Baltic …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.