Strona główna / Lokalne / Podejrzane rzeczy ze Szwecji zatrzymane przez Straż Graniczną

Podejrzane rzeczy ze Szwecji zatrzymane przez Straż Graniczną

Motocykle i rower, a do tego elektronarzędzia i maszyny ogrodnicze mogące pochodzić z kradzieży w Skandynawii zatrzymała w Świnoujściu Straż Graniczna. Łączną wartość przedmiotów szacuje się na 86 tys. zł.


13 grudnia w wyniku kontroli drogowej ciągnika siodłowego scania, który zjechał z promu ze Szwecji, funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu natrafili na przedmioty, które mogły pochodzić z kradzieży. W naczepie był rozebrany na części motocykl yamaha oraz rozmaite narzędzia budowlane. Kierujący scanią 36-letni mieszkaniec województwa zachodniopomorskiego nie potrafił wskazać strażnikom granicznym, skąd pochodzą przewożone przez niego rzeczy.
Dziś natomiast w zatrzymanym do kontroli w Świnoujściu fiacie ducato, który również zjechał z promu ze Szwecji, funkcjonariusze ujawnili rower elektryczny i motocykl. Oba jednoślady były rozkręcone na części. Ponadto kierowca przewoził sześć kosiarek spalinowych i 17 elektronarzędzi. 45-letni mieszkaniec Wielkopolski powiedział, że rzeczy te otrzymał od nieznanych mu osób w Szwecji.
Całość została zatrzymana i zabezpieczona przez Straż Graniczną, która będzie prowadzić dalsze czynności w tych sprawach. Kierowców nie zatrzymywano, przesłuchano ich w charakterze świadków.

Zobacz również

“Jedynka” na szóstkę

Numer zobowiązuje! Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Marynarki Wojennej RP osiągnęli sukces w kuratoryjnych …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.