Strona główna / Lokalne / Przystań w Łunowie. Wiosną rozpoczną się prace budowlane

Przystań w Łunowie. Wiosną rozpoczną się prace budowlane

Przystań w Łunowie ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Będzie 5 pomostów dla 60 jachtów oraz 20 mniejszych jednostek pływających np. skuterów czy łodzi. Obok pomostów powstanie także obiekt sanitarno-administracyjny z toaletami, natryskami oraz tarasem widokowym. Będzie też slip do wodowania łodzi, wiaty rowerowa oraz grillowej.

Inwestycja realizowana jest w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego    w systemie zaprojektuj i wybuduj .Koszt budowy to około 4,9  mln zł. ,w tym  1,9 mln złotych pochodzić będzie z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Obiekt zbuduje konsorcjum szczecińskich firm Zakład Robót Hydrotechnicznych   i Podwodnych UW Service. Co ważne, będzie on ogólnodostępny. Z przystani będą mogły korzystać nie tylko osoby pływające, ale także ci, którzy będą chcieli po prostu osiedzieć i odpocząć na wodą czy przy grillu.

Aktualnie trwają prace projektowe, które mają zakończyć się wiosną przyszłego roku.  Wiosną wykonawca rozpocznie już prace budowlane.

Zobacz również

Starsza mieszkanka nie mogła otworzyć mieszkania. Pomogli strażacy

Jedna z mieszkanek bloku przy ulicy Grunwaldzkiej nie mogła otworzyć drzwi. Zatrzasnęła się od środka. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.