Strona główna / Lokalne / Przystań w Łunowie. Wiosną rozpoczną się prace budowlane

Przystań w Łunowie. Wiosną rozpoczną się prace budowlane

Przystań w Łunowie ma być gotowa jesienią przyszłego roku. Będzie 5 pomostów dla 60 jachtów oraz 20 mniejszych jednostek pływających np. skuterów czy łodzi. Obok pomostów powstanie także obiekt sanitarno-administracyjny z toaletami, natryskami oraz tarasem widokowym. Będzie też slip do wodowania łodzi, wiaty rowerowa oraz grillowej.

Inwestycja realizowana jest w ramach Zachodniopomorskiego Szlaku Żeglarskiego    w systemie zaprojektuj i wybuduj .Koszt budowy to około 4,9  mln zł. ,w tym  1,9 mln złotych pochodzić będzie z dofinansowania ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego na lata 2014-2020.

Obiekt zbuduje konsorcjum szczecińskich firm Zakład Robót Hydrotechnicznych   i Podwodnych UW Service. Co ważne, będzie on ogólnodostępny. Z przystani będą mogły korzystać nie tylko osoby pływające, ale także ci, którzy będą chcieli po prostu osiedzieć i odpocząć na wodą czy przy grillu.

Aktualnie trwają prace projektowe, które mają zakończyć się wiosną przyszłego roku.  Wiosną wykonawca rozpocznie już prace budowlane.

Zobacz również

Międzyzdroje. Wzmożone patrole policjantów i żołnierzy

W związku z nowo wprowadzonymi ograniczeniami m.in. dotyczącymi przemieszczania się oraz grupowania osób, policjanci wraz …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.