Strona główna / Lokalne / Burmistrz Gminy Brusy dziękuje świnoujścianom

Burmistrz Gminy Brusy dziękuje świnoujścianom

– Jesteście przyjaciółmi mieszkańców naszej gminy, którzy zajmują szczególne miejsce w naszych sercach i pamięci – napisał Burmistrz Gminy Brusy Witold Ossowski w liście z podziękowaniami za pomoc finansową, jaką okazało Miasto Świnoujście po sierpniowej nawałnicy, która bardzo dotknęła między innymi mieszkańców tej gminy.

Przypomnijmy,  we wrześniu, na wniosek Prezydenta Miasta Janusza Żmurkiewicza, poparty jednogłośnie przez radnych, Świnoujście przekazało 50 tys. złotych mieszkańcom dwóch gmin Brusy i Czersk, których mieszkańcy byli wśród tych najbardziej poszkodowanych w wyniku nawałnicy, jaka przeszła nad województwem pomorskim. Wielu z nich straciło wtedy swoje domu, dorobek całego życia.

– Chciałem, aby czuli że nie są sami, nie tylko poprzez słowa wsparcia, ale i konkretne czyny – mówi Prezydent Świnoujścia Janusz Żmurkiewicz. – A wiadomo, że w obliczu takiej tragedii, poszkodowanym najbardziej potrzeba środków finansowych, aby mogli rozpocząć odbudowywanie swojego życia.

Prezydent podkreśla, że list od burmistrza Witolda Ossowskiego, to podziękowania dla wszystkich świnoujścian, którzy po raz kolejny pokazali, że nie pozostają obojętni na nieszczęście innych.

Tekst BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Sztafetowe biegi przełajowe z udziałem szkolnych sportowców

Dnia 28 września 2022 r., Ośrodek Sportu i Rekreacji „Wyspiarz” zorganizował sztafetowe biegi przełajowe w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.