Strona główna / Lokalne / Wkrótce ruszy wielkie liczenie turystów w Świnoujściu
Szeroka piaszczysta plaża w Świnoujściu może pomieścić kilkanaście tysięcy plażowiczów jednocześnie. Foto: Wojciech Basałygo

Wkrótce ruszy wielkie liczenie turystów w Świnoujściu

Urząd Miasta ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji metodologicznej badania ruchu turystycznego przyjazdowego (krajowego i zagranicznego) w Świnoujściu w roku 2018. Wkrótce na terenie miasta pojawią się ankieterzy z notatnikami i długopisami.

Takiego badania w mieście dotąd nie było. Liczbę turystów określało się jedynie za pomocą poboru opłaty uzdrowiskowej. Jednak nie wiadomo było skąd przyjeżdżają, na jak długo, gdzie się zatrzymują i co odwiedzają. Takie dane są potrzebne chociażby do opracowania kampanii promocyjnej miasta, uzyskania informacji na temat cech demograficznych i społeczno-ekonomicznych.

Badanie zostanie przeprowadzone na podstawie wywiadów przeprowadzonych przez ankieterów w różnych częściach Świnoujścia, a także przy wykorzystaniu standardowej dokumentacji jak chociażby danych GUS i innych instytucji zajmujących się statutowo monitoringiem ruchu turystycznego w Polsce, danych dotyczących opłaty uzdrowiskowej i tych pozyskanych przez hotelarzy oraz zarządców głównych atrakcji turystycznych.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

2 komentarze

  1. Witam,
    Czy liczenie ruszyło? Gdzie można znaleźć jego wyniki?
    Pozdrawiam,
    BMW

  2. czy ankieterzy „umią” po niemiecku ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.