Strona główna / Lokalne / Wkrótce ruszy wielkie liczenie turystów w Świnoujściu
Szeroka piaszczysta plaża w Świnoujściu może pomieścić kilkanaście tysięcy plażowiczów jednocześnie. Foto: Wojciech Basałygo

Wkrótce ruszy wielkie liczenie turystów w Świnoujściu

Urząd Miasta ogłosił przetarg na opracowanie koncepcji metodologicznej badania ruchu turystycznego przyjazdowego (krajowego i zagranicznego) w Świnoujściu w roku 2018. Wkrótce na terenie miasta pojawią się ankieterzy z notatnikami i długopisami.

Takiego badania w mieście dotąd nie było. Liczbę turystów określało się jedynie za pomocą poboru opłaty uzdrowiskowej. Jednak nie wiadomo było skąd przyjeżdżają, na jak długo, gdzie się zatrzymują i co odwiedzają. Takie dane są potrzebne chociażby do opracowania kampanii promocyjnej miasta, uzyskania informacji na temat cech demograficznych i społeczno-ekonomicznych.

Badanie zostanie przeprowadzone na podstawie wywiadów przeprowadzonych przez ankieterów w różnych częściach Świnoujścia, a także przy wykorzystaniu standardowej dokumentacji jak chociażby danych GUS i innych instytucji zajmujących się statutowo monitoringiem ruchu turystycznego w Polsce, danych dotyczących opłaty uzdrowiskowej i tych pozyskanych przez hotelarzy oraz zarządców głównych atrakcji turystycznych.

Zobacz również

Park Zdrojowy. Montują już pierwsze zabawki

Na placu zabaw od strony ulicy Krzywoustego rozpoczął się montaż nowych urządzeń do zabawy. Największe, …

2 komentarze

  1. Witam,
    Czy liczenie ruszyło? Gdzie można znaleźć jego wyniki?
    Pozdrawiam,
    BMW

  2. czy ankieterzy “umią” po niemiecku ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.