Strona główna / Lokalne / Wkrótce ruszy przebudowa promenady wzdłuż ul. Żeromskiego i nie tylko

Wkrótce ruszy przebudowa promenady wzdłuż ul. Żeromskiego i nie tylko

„Kurort nadmorski Świnoujście – nowa wizja przestrzeni publicznej” to jedno z zadań zapisanych w Strategicznych Programach Operacyjnych Miasta Świnoujście na lata 2014 – 2020.

Chodzi o zagospodarowanie terenów publicznych w dzielnicy nadmorskiej. Koncepcja ma objąć między innymi istniejące promenady wzdłuż ulic Żeromskiego i Uzdrowiskowej, projektowany ciąg pieszy w pasie wydm, międzynarodową trasę rowerową, dojścia do plaży (istniejące i te mające powstać) oraz tzw. „Forum kurortu”, czyli centralny plac wraz z muszlą koncertową i zabudową kubaturową wokół tego obiektu z przeznaczeniem na cele kulturalne. Początkiem realizacji tego zadania jest budowa Promenady Zdrowia, która rozpocznie się w przyszłym roku.

Nowe zagospodarowanie przestrzeni publicznej ma nadać jej charakter, klimat kurortu, który będzie charakterystyczny dla Świnoujścia. Głównym celem jest przywrócenie atrakcyjności dzielnicy nadmorskiej, poprzez wykreowanie przyjaznej przestrzeni publicznej, uwzględniającej współczesne potrzeby różnych grup odbiorców z zachowaniem zasad poszanowania środowiska naturalnego. Hasłem przewodnim zadania jest człowiek – jego potrzeby, wchodzenie w interakcję z drugim człowiekiem i elementami zagospodarowania przestrzeni, zaspokojenie potrzeb kulturalnych, dbałość o dobrą kondycję. Dzielnica nadmorska ma być miejscem przyjaznym, gościnnym, które poprzez swoją różnorodność zachęca do przebywania i korzystania z tej przestrzeni

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.