Strona główna / Lokalne / Są pieniądze na pogłębienie toru wodnego do 12,5 m. Podpisano umowę

Są pieniądze na pogłębienie toru wodnego do 12,5 m. Podpisano umowę

W siedzibie Wojewody Zachodniopomorskiego odbyła się uroczystość podpisania przez Dyrektora Urzędu Morskiego w Szczecinie z Centrum Unijnych Projektów Transportowych umowy o dofinansowanie projektu pn. „Modernizacja toru wodnego Świnoujście – Szczecin do głębokości 12,5 m”.

W uroczystości wzięli udział m. in.: podsekretarz stanu w Ministerstwie Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej – Grzegorz Witkowski, podsekretarz stanu w Ministerstwie Rozwoju – Witold Słowik, wicewojewoda zachodniopomorski – Marek Subocz, prezydent Szczecina – Piotr Krzystek, a także zachodniopomorscy parlamentarzyści i przedstawiciele Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście S.A.

Projekt jest współfinansowany przez UE ze środków Funduszu Spójności, w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014 – 2020; Priorytet: Rozwój sieci drogowej TEN-T i transportu multimodalnego; Działanie: 3.2 Rozwój transportu morskiego, śródlądowych dróg wodnych i połączeń multimodalnych. Jego efektem będzie uzyskanie docelowej głębokości 12,5 m na długości ok. 62 km toru wodnego Świnoujście – Szczecin. Wartość całego projektu to ok. 1,4 mld zł

Zobacz również

Rybacka lina wkręciła się w śrubę promu

Do około godziny 12.00 przeprawę promową Warszów (promy Bielik) będzie obsługiwały dwa, a nie trzy …

3 komentarze

  1. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Chore ambicje szuwarowo-bagiennego portu.

  2. Doskonale. Tylko dlaczego informujecie o tym 10 dni po fakcie? Sprawdźcie sobie na ums.gov.pl

  3. nie_polityczny

    No i kasa pojdzie w pisu… znaczy w bloto hihihi…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.