Strona główna / Lokalne / Nawet 100 zł mandatu za przejście w miejscu niedozwolonym

Nawet 100 zł mandatu za przejście w miejscu niedozwolonym

Nawet 100 złotych mandatu może dostać pieszy za przechodzenie przez jezdnię poza przejściem dla pieszych. Policjanci najczęściej łapią przechodniów na ul. Konstytucji 3 Maja, a także 11 Listopada. 

Wchodzenie na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi kodeks ruchu drogowego dopuszcza mandat w wysokości 100 zł. Za przebieganie przez jezdnię możemy zostać ukarani mandatem w wysokości 50 zł. Policjant może ukarać pieszego mandatem w wysokości 50 zł za chodzenie po ścieżce rowerowej.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

2 komentarze

  1. Kto w końcu zlikwiduje ten kretyński przepis, w cywilizacji piesi przechodzą gdzie i kiedy chcą na własna odpowiedzialność !!!! O żadnych mandatach i pouczeniach nikt nawet nie myśli bo delikwent padłby ze śmiechu !!! U nas jak zwykle Policja jak Milicja walczy z Narodem i dziwią się, że Naród Nimi pogardza !!

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    A ile płacą pieszemu za przejście na pasach?

    W cywilizowanych krajach, można przechodzić przez jezdnie w każdym miejscu, o ile nie stwarzasz zagrożenia, ale w Polsce biedakom policyjnym Cebulakom chodzi tylko o pieniądze, bo to są chytre zabiedzone “Baby z Radomia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.