Strona główna / Lokalne / Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Świnoujściu rozkręca się przed 26 finałem

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy w Świnoujściu rozkręca się przed 26 finałem

Pierwszą akcją jaka ruszyła w Świnoujściu w ramach tegorocznej edycji WOŚP jest zbiórka krwi prowadzona od 3 stycznia w Świnoujskim Oddziale rejonowej Stacji Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Już dziś jednak odbędą się imprezy o zupełnie innym charakterze, Będzie można podziwiać sprawność sportowców albo wyszaleć się na parkiecie, a przy okazji wesprzeć szlachetne dzieło WOŚP.

Obydwie dzisiejsze propozycje weszły już na stałe do kalendarza działań świnoujskiego sztabu Orkiestry. Można powiedzieć wręcz, że stały się jednymi ze świnoujskich specjalności w ramach akcji gorących serc. Pierwsza z nich to wynik „pospolitego ruszenia” działających w mieście sztuk walki. Koordynatorem Festiwalu Sztuk Walki jest Świnoujska Akademia Karate Kyokushin. Tegoroczny rozpoczyna się w dziś w hali sportowej OSiR przy ulicy Piłsudskiego o godzinie 17.00

  O godzinie 20.00 natomiast największa sala hotelu Interferie Medical Spa wypełni się uczestnikami IX Balu Charytatywnego. W programie balu znajdą się atrakcje nie tylko karnawałowe. Organizatorzy zapewniają wyśmienite menu oraz wspaniałą zabawę. Dla gości przygotowano jednak całą masę cennych i atrakcyjnych przedmiotów do licytacji. Te najcenniejsze, w tym złote serduszko, licytowane będzie na sali balowej, wiele innych ciekawych będzie można oglądać i licytować w specjalnie przygotowanej sali.

  Najbliższa niedziela z kolei upłynie pod znakiem imprez na pływalni OSiR. Między 11.00, a 13.00 wolontariusze orkiestry założą sprzęt do nurkowania. Podwodną akcję WOŚP przygotowały kluby nurkowe „Wielki Błękit” oraz „Posejdon”. Od godziny 13.00 natomiast na pływalni rozpocznie się mecz piłki wodnej, w którym dla WOŚP zmierzą się waterpoliści z Urzędu Miasta i Reszty Świata.

Zobacz również

101. parkrun dla Horsta

Pamiętacie, jak w dzieciństwie spędzaliście się każdą wolną chwilę na dworze? Zabawy poza domem były …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.