Strona główna / Lokalne / Jesteśmy z Wami od 4 lat!  Tak się zmienialiśmy

Jesteśmy z Wami od 4 lat!  Tak się zmienialiśmy

Jak ten czas szybko mija! Cztery lata temu zaczynaliśmy pod hasłem „świnoujskie informacje”, wówczas z dnia na dzień portal zyskiwał na popularności, a  dziś mamy już 8.000 Czytelników.

Dokładnie 8 stycznia 2014 roku rozpoczął funkcjonowanie portal swinoujskie.info. Od tego czasu bardzo dużo się zmieniło. Przede wszystkim zyskaliśmy uznanie wśród mieszkańców Świnoujścia, dostawaliśmy stronę do obowiązujących trendów. Dlatego z łatwością można na niej czytać informacje używając telefonów komórkowych, tabletów, czy tradycyjnych komputerów.

Portal swinoujskie.info to serwis zawierający materiały prasowe adresowane do mieszkańców Świnoujścia. Informacje uzupełniane są o na gorąco redagowane informacje.

Co nas wyróżnia od konkurencji? Przede wszystkim szybkość publikowania informacji. Dzięki możliwościom technicznym, informacje możemy przekazywać bezpośrednio z miejsca zdarzenia. Po raz pierwszy z tego skorzystaliśmy podczas akcji wydobycia z dna kanału portowego holownika „Kuguar”. Wówczas tylko u nas można było oglądać relację „na żywo”.

Tak zmieniało się logo portalu swinoujskie.info. W pierwszych trzech latach – nieznacznie. Aktualne logo używane jest od 8 stycznia 2018 roku. Odwrócono kolory w logotypie portalu, a kolor niebieski i czerwony zamieniono na granatowy i bordowy w gradiencie.

 

Staramy się ilustrować bieżące wydarzenia o bogate fotogalerie i materiały video. Od początku istnienia portalu umieściliśmy 14.310 artykułów i informacji oraz 172.772 zdjęć w 1553 fotogaleriach.

–  Z każdym miesiącem funkcjonowania portalu, liczba Czytelników rośnie. Cztery lata temu cieszyliśmy się, gdy stronę czytało około 2.000 osób na dobę. Dziś ta liczba jest czterokrotnie większa. Według najnowszych statystyk, codziennie odwiedza nas około 8.000 osób, z czego ponad 58 proc. robi to przy użyciu telefonów komórkowych. Zdarzają się dni, gdy podajemy „gorące” informacje, wówczas liczba Czytelników wzrasta nawet do 16.000 na dobę, a nasze serwery rozgrzewają się do czerwoności – mówi Wojciech Basałygo, redaktor naczelny.

Dziś dla wielu portal jest pierwszą stroną internetową od której mieszkańcy Świnoujścia rozpoczynają swój dzień w poszukiwaniu bieżących informacji. Portal jest niekwestionowanym liderem w mediach społecznościowych. Mamy 22.355 fanów na Facebooku i 1.597 obserwujących na Instagramie.

W naszej palecie wydawniczej jest jeszcze bezpłatny tygodnik lokalny „Kroniki Portowe” w nakładzie 6.000 egzemplarzy i czytelnictwem na poziomie 12.000. Tytuł koncentruje się na wydarzeniach mijającego tygodnia. Po zsumowaniu Czytelników portalu informacyjnego i gazety papierowej, jesteśmy niekwestionowanym liderem opinii publicznej w Świnoujściu.

Za zaufanie i regularne odwiedzanie naszej strony serdecznie dziękujemy wszystkim Czytelnikom!

 

 

Zobacz również

Nie wykoszą miejsc bytowania saren. Zwierzęta będą miały spokój

Od jakiegoś czasu w Świnoujściu zauważyć można wysokie trawy, które dla bezpieczeństwa pieszych i kierowców …

Jeden komentarz

  1. Nie zawsze się z Panem zgadzam, czasami mam do Pana żal, ale pióro, Panie Wojciechu, ma Pan dobre i zazwyczaj pisze Pan o czymś. Ten wyróżnik mnie cieszy. Życzę powodzenia człowiekowi, dziennikarzowi i jego redakcji.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.