Strona główna / Lokalne / Skończyły się „karty mieszkańca”. Będzie kolejna transza

Skończyły się „karty mieszkańca”. Będzie kolejna transza

W ciągu zaledwie 2 dni wyczerpała się pula 1,5 tys. kart uprawniających do zniżek w Baltic Park Molo Aquapark.

„Kartę mieszkańca” można było odebrać z recepcji aquaparku od poniedziałku w godz. 8-12. W pierwszy dzień rozdano blisko tysiąc kart, w kolejnym – dostępną resztę.

 Kolejna transza 1 tys. kart będzie dostępna w okolicach 20 stycznia bieżącego roku.

Już podczas konferencji prasowej   kierownictwoaquaparku informowało, że spośród 2,5 tysiąca  darmowych kart, w pierwszej transzy wydanych zostanie 1,5 tysiąca. Tyloma bowiem wówczas dysponował kompleks.

Kolejny tysiąc został już zamówiony u ich wytwórcy, który zapewnia, że dołoży wszelkich starań, aby wykonane zostały jak najszybciej. Wpływ na termin ich dostarczenia miał okres świąteczno – noworoczny. Nie spodziewano się też aż tak ogromnego zainteresowania świnoujścian kartami.

Jednocześnie, jeżeli zainteresowanie bezpłatnymi kartami będzie nadal tak duże i przekroczy 2,5 tysiąca zgłoszeń, Prezydent Miasta Świnoujście zadeklarował, że zostaną wykupione  dodatkowe ich egzemplarze.

Zobacz również

Ostrzeżenie przed silnymi opadami deszczu

Dziś 1 lipca od godziny 13.00 do 22.00 prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć …

5 komentarzy

 1. Nie zbudowac aquaparku -zle
  Pozyskac inwestora ,ktory zbuduje aquapark -zle
  Nie dać kart za free -zle
  Dać karte też zle
  Aquapark w Lesznie -zamknieto
  Laguna w Gryfinie – ledwo daje rade .
  Skala aquaparku przy Radissonie -godna miana dobrego aquaparku na wysokim poziomie,
  Male miejscowosci buduja miejskie malutkie aquaparki ,ktore tez maja problemy finansowe -to droga w utrzymaniu zabawka .
  Popelniony bład -tzw kiełbasa wyborcza Prezydenta Janusza .
  Moze spelni sie zasada gdzie 2 sie bije tam …..
  Zamiast glosowac na p.Agatowska czy p.Zmurkiewicza
  Moze ktos inny ?młodszy ,kreatywny nie partyjny ??

 2. A czytać ze zrozumieniem nauczyli?

 3. Bezczelność! Dla kogo te karty mają być skoro wydawanie jest od 8-12? Chwalili się dwoma i pół tysiącami kart. Ktoś się pomylił w liczeniu o tysiąc? Miasto powinno wybudować miejski aquapark aby był w nornalnych cenach. Na tamten prywatny niech sobie Niemcy chodzą. Nawet ze zniżkami jest bardzo drogo. Ci co się nudzą i z nudów tam koczowali nie będa chodzić na ten basen. Komu by sie chcialo stac co roku w uwłaczajacych godności czlowieka kolejkach za glupia karta?

 4. Od kilku dni jest głośno o „kartach mieszkańca” uprawniających do zniżki do aquaparku przy hotelu Radisson Blu.
  Niestety ale pozostaje niesmak i wiele wątpliwości dotyczących tych kart i sposobu ich wręczania.
  W dniu 08.01.2018 zostało wydanych 1000 kart w godzinach od 8:00 do 12:00. Wychodzi jedna karta w 14,4s bez przerwy przez 4h. Było wielkie zainteresowanie, a niektórzy mieszkańcy aby zdobyć kartę nawet zaryzykowali mandat, stawiając swoje samochody w niedozwolonych miejscach.
  W dniu 09.01.2018 poszedłem z wypełnionym wnioskiem do aquaparku po kartę o godzinie 11:00. Ku mojemu zdziwieniu nie było żadnej kolejki ani ludzi w pobliżu, którzy by byli zainteresowani zdobyciem „karty mieszkańca”. Pracownica aquaparku poinformowała mnie, że kart już nie ma. Zaczęło mnie zastanawiać od której godziny mogło zabraknąć kart. Znajoma poinformowała mnie, że była około godziny 9:00 i udało jej się dostać kartę oraz, że nie było dużej kolejki. Jeśli akurat karty skończyły się o
  11:00 to by znaczyło, że w ciągu 3 godzin wydano 1500 kart, 500 kart na godzinę czyli jedna karta co 7,2 sekundy. To technicznie niewykonalne, bo nie pozwala nawet zweryfikować danych z formularza z dowodem osobistym. Pytanie moje ale też innych mieszkańców, z którymi rozmawiałem. Gdzie są karty?
  Sama forma wydawania „kart mieszkańca” jest bardzo zle zorganizowana. Po pierwsze po co wprowadzać karty? Osoby, które nabyły karty mogą ani razu z nich nie skorzystać i wtedy nasze wspólne pieniądze przepadną. Nie prościej by było okazać dowód przy korzystaniu z aquaparku i dostać zniżkę? Wielu mieszkańców, często starszych ludzi wybrało się wczoraj po kartę, odstało swoje i jej nie dostało, a dzisiaj zostali odprawieni z kwitkiem.
  Wszyscy cieszyli się, że będzie aquapark. Prezydent obiecywał, że ceny dla wszystkich mieszkańców będą przystępne. Rzeczywistość pokazała, że ceny przekraczają mocno budżet przeciętnego Kowalskiego. Karty mieszkańców są tylko dla wybrańców. Wszyscy, którzy w tym czasie ciężko pracują, nie mają szans na zdobycie karty gdyż ich wydawanie odbywa się od godziny 08:00 do 12:00 lub tak jak w dniu 09.01.2018 krócej.
  Pozostaje też pytanie czy finansowanie prywatnego przedsiębiorcy przez Urząd Miasta jest zgodne z Prawem Konkurencji?

 5. Jeden wielki przekret. Wkurzaja tylko ludzi i drażnia sie z nimi. Miało być 2500 a tu sie skonczyly? Olac ten aquapark niech splajtuje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.