Strona główna / Lokalne / „Światowy gracz” kupił działkę w Karsiborze

„Światowy gracz” kupił działkę w Karsiborze

Świnoujście / Karsibór. Cypel na Zalewie Szczecińskim został sprzedany. Był wystawiony za 3,2 mln euro. Wkrótce ma tam powstać marina.

Działkę nad Zalewem Szczecińskim sprzedało biuro nieruchomości „Baszta” należące do Piotra Drońskiego. Jak powiedział właściciel w wywiadzie dla Gazety Wyborczej, nie może zdradzić kim jest kupujący, jednak zapewnia, że to „światowy gracz”.

– Końcówka roku była gorąca. Przygotowując na Sali Koncertowej Sylwestra, 28 grudnia zdążyłem jeszcze sfinalizować wyjątkową transakcję – sprzedaż cypla z przeznaczeniem pod marinę w Świnoujściu Karsiborze. Wyjątkowy teren i tacy też inwestorzy – pochwalił się na Facebooku Piotr Droński.

Teren należy do obszaru Natura 2000, dlatego wszelkie inwestycje będą musiały być poprzedzone czasochłonną dokumentacją przyrodniczą.

Działka ma powierzchnię 71 ha. W planie zagospodarowania przestrzennego dotyczącego 6 ha gruntu na samym krańcu cypla dopuszcza się lokalizację przystani jachtowej, z zapleczem dla potrzeb turystyki i sportów wodnych, dopuszcza się również lokalizację pochylni jak i stacje paliw i odbioru ścieków dla potrzeb obsługi jednostek pływających, ponadto dopuszcza się wykorzystanie nabrzeży po wybudowaniu do cumowania jednostek turystycznych i jachtów. Dopuszczalna wysokość zabudowy do 2,5 kondygnacji.

Zobacz również

Od maja turyści będą mogli korzystać z karty turysty. Pomoże wyeliminować szarą strefę

Turyści w Świnoujściu będą mogli korzystać z rabatów. W nadmorskim mieście powstaje karta turysty. Przy …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.