Strona główna / Lokalne / WOŚP już się kręci w Świnoujściu. Co do tej pory?

WOŚP już się kręci w Świnoujściu. Co do tej pory?

Zaledwie godziny dzielą mieszkańców Świnoujścia od Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Nie znaczy to jednak, że wszystkie akcje odbędą się wyłącznie w niedzielę. Mieszkańcy miasta już angażują się w pomoc, aby zebrać jak najwięcej pieniędzy, a także pobić rekord w zeszłorocznej zbiórce krwi.

Biblioteka dzieciom

W piątek punktualnie o godz. 11.00 w Miejskiej Bibliotece Publicznej rozpoczęła się kolejna impreza programowa 26 Finału WOŚP o nazwie „Biblioteka dzieciom”. Było zgodnie z pomysłem: Zabawowo – Artystycznie i Muzycznie a do tego gwarnie i z uśmiechami na buźkach przedszkolaków. Były piosenki, był magiczny pokaz i oczywiście żywiołowa reakcja młodych widzów – w sumie świetna zabawa.

Słodki kiermasz w szpitalu

Dzięki personelowi medycznemu i pani prezes Dorocie Konkolewskiej, w piątek w szpitalu miejskim odbył się kiermasz z domowymi wypiekami. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem, tak pacjentów, jak odwiedzających gości, lekarzy i pielęgniarek. Organizatorki, z których część jest wolontariuszkami WOŚP były przygotowane, posiadając ze sobą identyfikatory, puszki i serduszka. No i do ich puszek wpadło sporo pieniędzy za przygotowane słodkości.

 Hotel Trzy Wyspy – załoga oddała krew

W piątek już o 7.30 część załogi hotelu Trzy Wyspy zjawiła się w stacji krwiodawstwa celem oddania krwi w ramach naszej akcji. Panie to część załogi hotelowej a panowie to członkowie drużyny rowerowej Trzy Wyspy Świnoujście. Niemal wszyscy krew oddawali po raz pierwszy, więc były obawy jak to będzie. Było jednak OK i wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy. To jeszcze nie koniec, bo w następnych dniach inni pracownicy Trzech Wysp także planują oddać krew.

Źródło/foto: AS, WOŚP Świnoujście, Trzy Wyspy, Biblioteka Publiczna

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.