środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Przyjęcie kolejnego turnusu elewów

Przyjęcie kolejnego turnusu elewów

8 stycznia KPW Świnoujście sformowała pododdział 1 turnusu szkolenia przygotowawczego w ramach Ośrodka Szkolenia Służby Przygotowawczej w 2018 roku.

Tego samego dnia, ochotnicy do Narodowych Sił Rezerwowych zostali przyjęci ewidencyjnie i zbadani przez ratownika medycznego. Następnie zostali umundurowani i wyekwipowani. Kolejne dni upłynęły na intensywnym szkoleniu podstawowym.

– Tydzień później, 15 stycznia 2018 r. odbyła się uroczysta zbiórka, na której Zastępca Komendanta kmdr por. Albin Sołtykiewicz wręczył broń delegacji elewów 1 turnusu służby przygotowawczej. W ramach zbiórki, Zastępca Komendanta, uroczyście przywitał nowoprzybyłych i omówił najważniejsze aspekty trwającego turnusu szkolenia przygotowawczego – informuje kpt. mar. Paweł Rozenfeld z Komendy Portu Wojennego w Świnoujściu.

Ponadto, po wręczeniu broni elewom, Zastępca Komendanta podsumował miniony okres szkoleniowy w KPW Świnoujście i podziękował żołnierzom za zaangażowanie w uzyskanie wysokich ocen podczas kontroli i nadzorów służbowych .

Zgodnie z ceremoniałem wojskowym, uroczystość zakończyła defilada pododdziałów.

 

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.