Strona główna / Lokalne / Policjanci uratowali 77-latkę. Zareagował też MOPR

Policjanci uratowali 77-latkę. Zareagował też MOPR

Świnoujscy policjanci uratowali kobietę, której życie było zagrożone. Profesjonalizm oraz szybka i zdecydowana reakcja funkcjonariuszy sprawiły, że 77- letnia kobieta trafiła do szpitala, gdzie została otoczona specjalistyczną opieką lekarską.

16 stycznia 2018 roku Dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu został powiadomiony o tym, że pracownice Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie martwią się o podopieczną, starszą kobietę, która nie otwiera drzwi do swojego mieszkania. Na miejscu okazało się, że drzwi do mieszkania kobiety zamknięte są na klucz, a z wewnątrz mieszkania nie dochodziły żadne dźwięki. Według pracownic MOPR starsza kobieta nigdy sama nie opuszczała swojego mieszkania, a że jest osobą schorowaną, cierpiącą na cukrzycę i mającą problemy z poruszaniem się zachodziło realne podejrzenie, że życie lub zdrowie kobiety jest zagrożone.

Funkcjonariusze Policji mł. asp. Łukasz Matwiejko i sierż. Michał Nowik podjęli decyzję o konieczności siłowego wejścia do mieszkania. Drzwi zostały wyważone przez Straż Pożarną, która była na miejscu. Kobieta żyła, ale leżała na ziemi i nie miała siły się podnieść. Załoga Pogotowia udzieliła kobiecie niezbędnej pomocy doraźnej i zabrała ją do szpitala, gdzie została  udzielona szybka i niezbędna pomoc medyczna.

Dzięki natychmiastowej reakcji, determinacji i  pomocy policjantów i innych służb kobiecie nie zagraża już niebezpieczeństwo.

W wielu przypadkach tylko szybka interwencja Policji ratuje ludzkie życie.

Zobacz również

„Korytarz życia” nie tylko na drodze, ale także na plaży. Nie zabierajmy miejsca tym, którzy ratują życie i zdrowie

Policjanci ze Świnoujścia apelują do plażowiczów, aby w poszukiwaniu optymalnego miejsca do wypoczynku, nie zabierali …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.