piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Miasto kupi teren przy dworcu autobusowym?

Miasto kupi teren przy dworcu autobusowym?

Teren dworca autobusowego na Warszowie jest przeznaczony na sprzedaż. Dziś na tym terenie jest plac manewrowy i budynek dworca PKS. Działka ma powierzchnię 2340 m². Miasto rozważa jej zakup, a jej teren chciałoby przeznaczyć dla mieszkańców.

Zgodnie z celami i zadaniami  ujętymi w Wieloletnich Strategicznych Programach Operacyjnych Miasta Świnoujście na lata 2014 -2020 oraz Strategii Rozwoju Transportu do 2020 roku miasto planuje  w obszarze ulic Dworcowej i Barlickiego zlokalizować nowoczesny węzeł przesiadkowy kolejowo-promowo- autobusowy, z potencjalną lokalizacją w tym miejscu parkingu wielopoziomowego na 150-200 miejsc.

Na inwestycję składają się następujące elementy: budowa parkingu w rejonie położonym pomiędzy torami dworca kolejowego w Świnoujściu, ul. Barlickiego i ul. Okólną wraz z dojazdami. W ramach budowy parkingu przewiduje się budowę parkingu terenowego oraz parkingu piętrowego – otwartego garażu wielopoziomowego, umożliwiającego pozostawienie samochodu (tzw. parking Park&Ride) i skorzystanie z komunikacji publicznej (PKP, PKS, komunikacji autobusowej miejskiej) bądź wypożyczenie roweru  (Bike&Ride),przebudowę parkingu w rejonie ul. Dworcowej (Kiss&Ride),przebudowę infrastruktury drogowej służącej komunikacji miejskiej, PKS i busom, w tym budowę obiektu komunikacji miejskiej służącego obsłudze pasażerów oraz  instalacja systemu informacyjnego dla pasażerów i prowadzenie  kampanii promującej zrównoważony transport. Na potrzeby realizacji projektu sporządzono  dokumentację budowlaną. Termin realizacji – grudzień 2019 roku.

 

Zobacz również

Od dziś zmiany organizacji ruchu związane z budową ronda

Wykonawca budowy drogi ekspresowej S3 zawiadomił, że od dnia 6 października wprowadzi czasowe zmiany organizacji …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.