Strona główna / Lokalne / Czarne chmury nad Pawłem Szynkarukiem
Prokuratura Krajowa wszczęła śledztwo dotyczące "wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach" w Polskiej Żegludze Morskiej w Szczecinie. Foto: Wojciech Basałygo

Czarne chmury nad Pawłem Szynkarukiem

Wszczęto śledztwo w sprawie „wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach” w Polskiej Żegludze Morskiej w Szczecinie. Chodzi o czasy, gdy dyrektorem PŻM był Paweł Szynkaruk – wybrany niedawno na dyrektora Żeglugi Świnoujskiej.

Zawiadomienie do Prokuratury Krajowej złożył zarządca komisaryczny PŻM Paweł Brzezicki. PŻM ma straty w wysokości prawie 19 mln złotych. Prokuratura bada możliwość przestępstwa z artykułu 296, paragraf 1, 2 i 3 Kodeksu Karnego. Śledztwo jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko osobie.

Paweł Szynkaruk od miesiąca jest dyrektorem Żeglugi Świnoujskiej. Jego kwalifikacje były najlepsze spośród pozostałych 4 osób, które złożyły dokumenty w konkursie na stanowisko Dyrektora Żeglugi Świnoujskiej. Jednym z warunków, aby wystartować w konkursie było złożenie zaświadczenia o niekaralności. Takie złożyli wszyscy zainteresowani.

Zobacz również

Wiceminister Witkowski dla PAP: polskie porty zdały egzamin ws. przeładunku węgla

Polskie porty na Bałtyku zdały egzamin w kwestii przeładunku dodatkowych ilości węgla, które zostały zamówione …

5 komentarzy

  1. Brzezicki nie ma się czym wykazać przed swoimi mocodawcami z PIS to zaczyna się obrzucanie błotem i tworzenie afer… To takie typowe dla kaczystów…

  2. Komisarz Brzezicki w akcji.Bardzo mu zależy na ustrzeleniu Szynkaruka. Zemsta za dawne czasy. Na szczęście o winie decydował będzie sąd a nie komisarz Brzezicki.

  3. Lincz na zlecenie polityków z PiS. Czysta zemsta i chęć odegrania obecnego komisarza na byłym dyrektorze. Zanim ocenimy Szynkaruka poczekajmy a konkretne dowody i rozstrzygniecie wymiaru sprawiedliwości.

  4. Polityczna akcja i zemsta komisarza Brzezickiego, wszyscy w środowisku to wiedzą. Ciekawe, ile wydano na fabrykowanie rzekomych dowodów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.