Strona główna / Lokalne / Czarne chmury nad Pawłem Szynkarukiem
Prokuratura Krajowa wszczęła śledztwo dotyczące "wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach" w Polskiej Żegludze Morskiej w Szczecinie. Foto: Wojciech Basałygo

Czarne chmury nad Pawłem Szynkarukiem

Wszczęto śledztwo w sprawie “wyrządzenia szkody w wielkich rozmiarach” w Polskiej Żegludze Morskiej w Szczecinie. Chodzi o czasy, gdy dyrektorem PŻM był Paweł Szynkaruk – wybrany niedawno na dyrektora Żeglugi Świnoujskiej.

Zawiadomienie do Prokuratury Krajowej złożył zarządca komisaryczny PŻM Paweł Brzezicki. PŻM ma straty w wysokości prawie 19 mln złotych. Prokuratura bada możliwość przestępstwa z artykułu 296, paragraf 1, 2 i 3 Kodeksu Karnego. Śledztwo jest prowadzone w sprawie, a nie przeciwko osobie.

Paweł Szynkaruk od miesiąca jest dyrektorem Żeglugi Świnoujskiej. Jego kwalifikacje były najlepsze spośród pozostałych 4 osób, które złożyły dokumenty w konkursie na stanowisko Dyrektora Żeglugi Świnoujskiej. Jednym z warunków, aby wystartować w konkursie było złożenie zaświadczenia o niekaralności. Takie złożyli wszyscy zainteresowani.

Zobacz również

Ulica Trentowskiego zamknięta do 11 grudnia

W związku z trwającymi pracami w ramach przebudowy ulicy Trentowskiego w Świnoujściu, przewidywane jest, że …

5 komentarzy

  1. Brzezicki nie ma się czym wykazać przed swoimi mocodawcami z PIS to zaczyna się obrzucanie błotem i tworzenie afer… To takie typowe dla kaczystów…

  2. Komisarz Brzezicki w akcji.Bardzo mu zależy na ustrzeleniu Szynkaruka. Zemsta za dawne czasy. Na szczęście o winie decydował będzie sąd a nie komisarz Brzezicki.

  3. Lincz na zlecenie polityków z PiS. Czysta zemsta i chęć odegrania obecnego komisarza na byłym dyrektorze. Zanim ocenimy Szynkaruka poczekajmy a konkretne dowody i rozstrzygniecie wymiaru sprawiedliwości.

  4. Polityczna akcja i zemsta komisarza Brzezickiego, wszyscy w środowisku to wiedzą. Ciekawe, ile wydano na fabrykowanie rzekomych dowodów.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.