Strona główna / Lokalne / Zajęcia w Hufcu Pracy – Szansa dla młodych ludzi!

Zajęcia w Hufcu Pracy – Szansa dla młodych ludzi!

Hufiec Pracy w Świnoujściu od września 2017 r., do sierpnia 2018 r. bierze udział w realizacji projektu w ramach Inicjatywy na rzecz zatrudnienia ludzi młodych „Od szkolenia do zatrudnienia- YEI”, dofinansowany z Europejskich Funduszy Społecznych.

Celem niniejszego projektu jest zwiększenie możliwości zatrudnienia osób w wieku 18-24 lata (nie posiadających zatrudnienia, niekształtujących się i nie szkolących się). Uczestnicy projektu otrzymują różne formy wsparcia, min.- zajęcia z doradztwa zawodowego, kurs zawodowy, 3 miesięczny płatny staż, indywidualne pośrednictwo pracy, kurs językowy, zajęcia z zakresu obsługi programów komputerowych, kurs ECDL, a także istnieje możliwość odbycia kursu na prawo jazdy kat. B).

Odbyły się już pierwsze zajęcia indywidualne oraz grupowe z doradcą zawodowym. Uczestnicy projektu są bardzo zaangażowani i chętni do pracy, a na zajęciach panuje luźna i miła atmosfera.

Pani Aneta Janiszyn – doradca zawodowy, skrupulatnie dobiera zadania i ćwiczenia dla uczestników projektu, zgodnie z ich predyspozycjami osobowościowymi. Stara się jak najlepiej dotrzeć do młodzieży i skierować na właściwy tor postępowania. Uświadamia, że ukończenie projektu daje wiele możliwości w poruszaniu się na lokalnym rynku pracy.

Zobacz również

W Świnoujściu dbają o drzewa poprzez zabiegi pielęgnacyjne

Z dwóch świnoujskich pomników przyrody – dębu w Przytorze i platanu przy ulicy Bohaterów Września …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.