Strona główna / Lokalne / Zmiany kadrowe w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

Zmiany kadrowe w 8. Flotylli Obrony Wybrzeża

W środę, 31 stycznia, w Sali Tradycji 8. Flotylli Obrony Wybrzeża odbyła się uroczystość związana ze zmianami kadrowymi we flotylli.

Zastępca dowódcy 8.FOW komandor Zygmunt Białogłowski wręczył akty mianowania na kolejne stopnie wojskowe, a także pożegnał odchodzących do rezerwy żołnierzy.

Uroczystość związana ze zmianami kadrowymi w świnoujskiej flotylli odbyła się zgodnie z ceremoniałem wojskowym. W pierwszej części uroczystości komandor Zygmunt Białogłowski wręczył akty mianowania na kolejny stopień wojskowym wyznaczonym na wyższe stanowiska służbowe oficerom: na stopień komandora porucznika awansowany został kmdr ppor. Tomasz Ożóg, natomiast komandorem podporucznikiem został kapitan marynarki Arkadiusz Skrzypiec.

W drugiej części uroczystości, w gronie przełożonych, współpracowników oraz kolegów i koleżanek pożegnano odchodzących do rezerwy żołnierzy. Z mundurem rozstali się:

  • kmdr por. Mariusz Kubacki;
  • kmdr ppor. Sławomir Włodarczak;
  • mł. chor. mar. Marek Zdanowicz.

Odchodzący żołnierze otrzymali pamiątkowe ryngrafy, wpisali się także do księgi pamiątkowej flotyll.

Zobacz również

Nawet będąc na urlopie można pamiętać o Bohaterach

W Świnoujściu w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego, ratownicy wodni o godzinie 17 zapalili biało-czerwone flary. …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.