Strona główna / Lokalne / Akcja zima bez mrozu i śniegu. Miasto zaoszczędzi

Akcja zima bez mrozu i śniegu. Miasto zaoszczędzi

Tegoroczna zima jest łaskawa dla kierowców. Piaskarki nie wyjeżdżały zbyt często na świnoujskie ulice.  Brak opadów oznacza więcej pieniędzy zaoszczędzonych w kasie miasta. W tym roku nie było konieczności częstego odśnieżania ulic i chodników. Jednak nie zawsze było tak optymistycznie…

Prowadzenie „Akcji Zima” odbywa się w oparciu o zawartą z firmą Remondis umowę, która obejmuje między innymi świadczenie takich usług jak: całoroczne utrzymanie czystości ulic i chodników, w tym usuwanie skutków opadów śniegu.

– Zgodnie z zawartą umową zakres świadczonych zimą usług dostosowany jest do faktycznych potrzeb. Rozliczanie następuje powykonawczo, czyli na podstawie faktycznie zrealizowanych usług – informuje Robert Karelus z magistratu w Świnoujściu.

Tegoroczna zima jest oszczędna w opadach śniegu. Jednak nie zawsze tak było. W 2010 roku opady śniegu były tak intensywne, że zadecydowano o wywożeniu zalegającego śniegu z poboczy ulic i chodników. Grudy śniegu składowano wówczas na największych parkingach w mieście. Akcję „ZIMA 2010” można obejrzeć na archiwalnych fotografiach naszego reportera.

Zobacz również

Przy budowie ekspresówki do Świnoujścia pracują od rana do późna

Szybkie zapadanie zmroku nie oznacza, że prace budowlane na inwestycjach trwają obecnie krócej. Wykonawcy odcinka …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.