Strona główna / Lokalne / Akcja zima bez mrozu i śniegu. Miasto zaoszczędzi

Akcja zima bez mrozu i śniegu. Miasto zaoszczędzi

Tegoroczna zima jest łaskawa dla kierowców. Piaskarki nie wyjeżdżały zbyt często na świnoujskie ulice.  Brak opadów oznacza więcej pieniędzy zaoszczędzonych w kasie miasta. W tym roku nie było konieczności częstego odśnieżania ulic i chodników. Jednak nie zawsze było tak optymistycznie…

Prowadzenie „Akcji Zima” odbywa się w oparciu o zawartą z firmą Remondis umowę, która obejmuje między innymi świadczenie takich usług jak: całoroczne utrzymanie czystości ulic i chodników, w tym usuwanie skutków opadów śniegu.

– Zgodnie z zawartą umową zakres świadczonych zimą usług dostosowany jest do faktycznych potrzeb. Rozliczanie następuje powykonawczo, czyli na podstawie faktycznie zrealizowanych usług – informuje Robert Karelus z magistratu w Świnoujściu.

Tegoroczna zima jest oszczędna w opadach śniegu. Jednak nie zawsze tak było. W 2010 roku opady śniegu były tak intensywne, że zadecydowano o wywożeniu zalegającego śniegu z poboczy ulic i chodników. Grudy śniegu składowano wówczas na największych parkingach w mieście. Akcję „ZIMA 2010” można obejrzeć na archiwalnych fotografiach naszego reportera.

Zobacz również

Nakleją żółte pasy. Ma być bezpieczniej

Ma być bezpieczniej na remontowanym skrzyżowaniu w Świnoujściu. Po licznych kolizjach na skrzyżowaniu ulic 11 …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.