Strona główna / Lokalne / Zmiany na cmentarzu. Brama cmentarna będzie wyglądać wreszcie porządnie

Zmiany na cmentarzu. Brama cmentarna będzie wyglądać wreszcie porządnie

Jak powinna wyglądać brama cmentarna prowadząca na największą nekropolię w Świnoujściu? Z pewnością nie tak jak wygląda teraz. – Jest po prostu brzydka. Pięknie za to wygląda wejście do Parku Zdrojowego od ronda Róży Wiatrów, tak samo powinna wyglądać brama wejściowa na cmentarz – uważa pan Kazimierz Nornicki.

Podobnego zdania jak mieszkańcy miasta jest lokalny samorząd. W tegorocznym budżecie miasta zabezpieczono środki na remont bramy głównej.

– Jeszcze w tym roku planujemy przeprowadzić remont bramy głównej cmentarza komunalnego oraz wiodącej od niej do kaplicy drogi pieszo jezdnej. Procedura wyłonienia wykonawcy inwestycji rozpocznie się w kwietniu. Jej szacowany koszt to około 190 tysięcy złotych – przekazuje dobre informacje Robert Karelus z magistratu.

Przy okazji inwestycji na cmentarzu, warto zastanowić się nad modernizacją parkingu przy ul. Karsiborskiej, a także koniecznością wybudowania miejsc postojowych dla zmotoryzowanych mieszkańców chcących wejść na cmentarz od strony „nowego cmentarza”, a także ul. Steyera.

Zobacz również

Wizyta francuskiej fregaty FS „Latouche-Treville” w Świnoujściu

Francuska fregata FS „Latouche-Treville” zawinęła we wtorek, 17 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu. Jest …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.