Strona główna / Lokalne / Jadwiga zawiezie latem do Szczecina
Wodolot typu Polesie 11 przed laty pływał ze Szczecina do Świnoujścia. Foto: Robert Ignaciuk

Jadwiga zawiezie latem do Szczecina

To już pewne, że w tym roku na trasę Szczecin-Świnoujście-Szczecin powróci wodolot.

Jednostka nazywa się Jadwiga, a na jej pokładzie będzie mogło pomieścić się 53 pasażerów. To jednostka typu Polesie 11, wybudowana w 1991 roku białoruskiej stoczni.

Jednostka w niedzielę została przywieziona do Szczecina. Armatorem wodolotu jest firma Wodne Przewozy Pasażerskie. Jadwiga będzie mogła przemieszczać się z prędkością do 80 km/h. Swój rejs rozpocznie przy dawnym Dworcu Morskim w Szczecinie, a w Świnoujściu będzie cumować przy Wybrzeżu Władysława IV.

Bilety normalne będą kosztować około 40 zł.

Zobacz również

Uwaga! Silny wiatr w strefie brzegowej

Na podstawie ostrzeżenia meteorologicznego przekazanego przez IMGW w Gdyni, Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Szczecinie …

5 komentarzy

  1. No to mamy fachowców od biznesu,tyle już wałkowany temat że wodoloty nierentowne bo psuja się i paliwo żrą.Teraz są mniej żrące paliwo katamarany jak na taką trasę wystarczy np.małe na 60 osób, a tak popływają rok i znikną.

  2. W końcu! To skandal, że miasto nie wykorzystuje tego naturalnego szlaku komunikacyjnego. Jeśli będzie to nierentowne to powinno dopłacać. Przystępne ceny i krótszy czas wyprą inne środki transportu, a to zbawienie dla zatłoczonych dróg.

  3. Znowu pływanie na skansenie. Czy naprawdę nie stać nas na coś godnego XXI wieku? Paliwożerne,wiekowe 27 letnie. To ma być wizytówka morskiego miasta? Raczej miasta totalnie odwróconego od morza i Odry.

  4. No nareszcie ! Oby tak zostało już na stałe bo to dotychczas był wstyd że mamy krótką drogę wodną do Szczecina a nie było szybkiego połączenia z tym miastem ! Jak to się by sprawdziło to proponuję kilka takich rejsów w ciągu dnia ! I nam mieszkańcom wcale nie chodzi o przejazdy turystyczne tylko o szybki przejazd do Szczecina !

  5. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    Góra dwa sezony i się zawiną.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.