środa , 5 października 2022
Strona główna / Lokalne / Pomysłowość złodziei nie ma granic. Ukryli kampera w…
Funkcjonariusze sprawdzili wnętrze przyczepy i tam zobaczyli turystycznego kampera ze szwedzkimi tablicami rejestracyjnymi. Foto: MOSG

Pomysłowość złodziei nie ma granic. Ukryli kampera w…

Skradzionego w Szwecji kampera, który był ukryty w przyczepie ciężarówki, odzyskali 2 lutego w Świnoujściu funkcjonariusze Straży Granicznej i Krajowej Administracji Skarbowej. Szacunkowa wartość turystycznego fiata to 170 tys. zł.

W rejonie terminala promowego wspólny patrol zatrzymał do kontroli drogowej ciężarowe volvo z przyczepą. Zestaw kierowany przez 37-letniego mieszkańca woj. wielkopolskiego wcześniej zjechał z promu przybyłego ze Szwecji.

– Funkcjonariusze sprawdzili wnętrze przyczepy i tam ujawnili turystycznego fiata – kampera – ze szwedzkimi tablicami rejestracyjnymi. Kiedy zweryfikowali jego dane w Systemie Informacyjnym Schengen (SIS), okazało się, że pojazd zaledwie dwa dni wcześniej został skradziony na terytorium Szwecji. Wartość auta szacuje się na 170 tys. zł – informuje kpt. SG Andrzej Juźwiak ze Straży Granicznej.

Kamper został zabezpieczony przez funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Świnoujściu, którzy prowadzą w tej sprawie dalsze postępowanie.

Zobacz również

ZUS: termin płatności bonem turystycznym został wydłużony do 31 marca 2023 r.

Termin płatności bonem turystycznym został wydłużony z 30 września 2022 r. do 31 marca 2023 …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.