Strona główna / Lokalne / Piesza spowodowała kolizję drogową

Piesza spowodowała kolizję drogową

Wczoraj w godzinach przedpołudniowych przy skrzyżowaniu ulicy Kołłątaja i Kościuszki doszło do kolizji drogowej. Jej sprawczynią była piesza, która weszła na jezdnię wprost pod nadjeżdżający samochód. Na szczęście jadący wolno pojazd nie spowodował żadnych obrażeń kobiety. Policjanci apelują do pieszych o rozwagę przy wkraczaniu na jezdnię.

– Do zdarzenia doszło w poniedziałek tuż przed godziną 12.00 przy skrzyżowaniu ulicy Kołłątaja i Kościuszki w Świnoujściu. Interweniujący policjanci ruchu drogowego ustalili, że 67-letnia kobieta idącą od strony remontowanej ulicy Kościuszki, chcąc przebiec na drugą stronę, weszła na jezdnię tuż przed nadjeżdżający samochód marki Citroen. Na szczęście pojazd jechał dość wolno i sprawczyni kolizji nie odniosła żadnych obrażeń – informuje asp. szt. Beata Olszewska ze świnoujskiej policji.

Policjanci apelują do pieszych o rozwagę przy wkraczaniu na jezdnię!

Przypominają, że zabronione jest wchodzenie na drogę bezpośrednio przed jadący pojazd, w tym również na przejściach dla pieszych. Bardzo niebezpieczne i zabronione prawem jest także wchodzenie na jezdnię spoza pojazdu lub innej przeszkody ograniczającej widoczność drogi oraz przebieganie przez jezdnię, zwłaszcza w miejscu zabronionym.

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.