sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Tarcza antykorupcyjna nad tunelem? Prezydent: Wystąpiłem o nią w ubiegłym roku

Tarcza antykorupcyjna nad tunelem? Prezydent: Wystąpiłem o nią w ubiegłym roku

Ówczesna premier Beata Szydło na wniosek Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza już w 2017 roku zgodziła się objęciem „tarczą antykorupcyjną” budowy tunelu pod Świną. Prezydent miasta podzielił się tą informacją podczas środowej konferencji prasowej. – Dlaczego nie informowałem o tym wcześniej? A po co? Niech służby działają i robią to do czego zostały powołane – powiedział Janusz Żmurkiewicz.

Kilka dni temu, Joanna Agatowska – konkurentka Janusza Żmurkiewicza do fotela prezydenckiego poinformowała dziennikarzy, że w imieniu klubu radnych SLD zwróciła się do prezydenta z wnioskiem o wystąpienie objęcia tarczą antykorupcyjną inwestycji pod Świną. Najwyraźniej nie wiedziała, że od czerwca działania antykorupcyjne są już prowadzone.

– Wystąpiłem z takim wnioskiem do ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych już w czerwcu 2017 roku – poinformował J. Żmurkiewicz. – W związku z faktem, że zadanie inwestycyjne jest inwestycją strategiczną w skali całego kraju i najważniejszym projektem inwestycyjnym w historii Miasta Świnoujście, jego wsparcie przez służby Pana Ministra uważam za konieczne i nieodzowne. Uprzejmie informuję, że nadrzędna dla mnie sprawą jest świadomość, że realizacja tej inwestycji na każdym etapie postępowania odbywa się w sposób prawidłowy i bez zagrożeń dla interesu Państwa i obywateli – napisał w piśmie.

Specyfiką „Tarczy antykorupcyjnej” jest jej profilaktyczny charakter, bowiem służby w ramach rutynowej realizacji swoich ustawowych obowiązków dążą przede wszystkim do zgromadzenia dowodów uprzednio popełnionych przestępstw. W ramach „Tarczy antykorupcyjnej” chodzi przede wszystkim o zapobieganie przestępstwom, a ewentualna waloryzacja procesowa zgromadzonych informacji ma następować dopiero w przypadku niepowodzenia działań profilaktycznych.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

9 komentarzy

 1. Słusznie postąpił Pan Prezydent zgłosił ale się tym nie chwalił.Jak widać nie boi się . A ruda wiewióra jak zwykle chciała zabłysnąć i się nie udało.

 2. Szczerze? Nie obchodzi mnie ta tarcza. Jednak ten uśmieszek prezydenta mówisz wszystko – czas na zmiany

 3. Czemu ukrywał to przed mieszkańcami i radnymi? Inne miasta nie mają z tym problemu. Śmiech na sali a jego tłumaczenie jeszcze gorsze.

 4. I to cała Agatowska, żenada…. Nie sprawdzi,aby tylko dowalić kontrkandydatom.

  • Ktoś tutaj ma bzika na punkcie Agatowskiej 🙂 Nie dziwię się. Zrobi z wami porządek. Ma większe jaja niż Nowicki, Śliwiński czy reszta tej „rady”

 5. I to cała Agatowska, żenada…. Nie sprawdzi,aby tylko dowalić kontrkandydatom.Jak ma choć gram honoru powinna, jak kiedyś Andrzej Szczodry,gdy podjął decyzje o starcie w wyborach, odejść z pracy w OSiRze i nie brać kilku tysięcy złotych- tak naprawdę od prezydenta ,który jest jej pracodawcą. Jak się nie podoba to cześć ,ale z czego zapłaci się za narty w Alpach.

  • Jurek Opaliński

   A ja sobie nie życzę żeby prezydent brał pieniądze z moich pdatków bo ja też jestem jego pracodawcą jako podatnik. A jeśli bierze kilka razy większą kasę publiczną niż Agatowska bo jeszcze zasiada w Radzie nadzorczej Portu gdzie nic nie robi to jego obowiązkiem jest rzetelnie informowac mieszkańców jakie podejmuje decyzje!

 6. Joanna Agatowska zupełnie zdziwaczała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.