Strona główna / Lokalne / Tarcza antykorupcyjna nad tunelem? Prezydent: Wystąpiłem o nią w ubiegłym roku

Tarcza antykorupcyjna nad tunelem? Prezydent: Wystąpiłem o nią w ubiegłym roku

Ówczesna premier Beata Szydło na wniosek Prezydenta Świnoujścia Janusza Żmurkiewicza już w 2017 roku zgodziła się objęciem „tarczą antykorupcyjną” budowy tunelu pod Świną. Prezydent miasta podzielił się tą informacją podczas środowej konferencji prasowej. – Dlaczego nie informowałem o tym wcześniej? A po co? Niech służby działają i robią to do czego zostały powołane – powiedział Janusz Żmurkiewicz.

Kilka dni temu, Joanna Agatowska – konkurentka Janusza Żmurkiewicza do fotela prezydenckiego poinformowała dziennikarzy, że w imieniu klubu radnych SLD zwróciła się do prezydenta z wnioskiem o wystąpienie objęcia tarczą antykorupcyjną inwestycji pod Świną. Najwyraźniej nie wiedziała, że od czerwca działania antykorupcyjne są już prowadzone.

– Wystąpiłem z takim wnioskiem do ówczesnego Ministra Spraw Wewnętrznych już w czerwcu 2017 roku – poinformował J. Żmurkiewicz. – W związku z faktem, że zadanie inwestycyjne jest inwestycją strategiczną w skali całego kraju i najważniejszym projektem inwestycyjnym w historii Miasta Świnoujście, jego wsparcie przez służby Pana Ministra uważam za konieczne i nieodzowne. Uprzejmie informuję, że nadrzędna dla mnie sprawą jest świadomość, że realizacja tej inwestycji na każdym etapie postępowania odbywa się w sposób prawidłowy i bez zagrożeń dla interesu Państwa i obywateli – napisał w piśmie.

Specyfiką „Tarczy antykorupcyjnej” jest jej profilaktyczny charakter, bowiem służby w ramach rutynowej realizacji swoich ustawowych obowiązków dążą przede wszystkim do zgromadzenia dowodów uprzednio popełnionych przestępstw. W ramach „Tarczy antykorupcyjnej” chodzi przede wszystkim o zapobieganie przestępstwom, a ewentualna waloryzacja procesowa zgromadzonych informacji ma następować dopiero w przypadku niepowodzenia działań profilaktycznych.

Zobacz również

Spada liczba zakażonych koronawirusem. Także w Świnoujściu

W Polsce zdiagnozowano ostatniej doby 12 013 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Zmarło 61 osób – …

9 komentarzy

 1. Słusznie postąpił Pan Prezydent zgłosił ale się tym nie chwalił.Jak widać nie boi się . A ruda wiewióra jak zwykle chciała zabłysnąć i się nie udało.

 2. Szczerze? Nie obchodzi mnie ta tarcza. Jednak ten uśmieszek prezydenta mówisz wszystko – czas na zmiany

 3. Czemu ukrywał to przed mieszkańcami i radnymi? Inne miasta nie mają z tym problemu. Śmiech na sali a jego tłumaczenie jeszcze gorsze.

 4. I to cała Agatowska, żenada…. Nie sprawdzi,aby tylko dowalić kontrkandydatom.

  • Ktoś tutaj ma bzika na punkcie Agatowskiej 🙂 Nie dziwię się. Zrobi z wami porządek. Ma większe jaja niż Nowicki, Śliwiński czy reszta tej “rady”

 5. I to cała Agatowska, żenada…. Nie sprawdzi,aby tylko dowalić kontrkandydatom.Jak ma choć gram honoru powinna, jak kiedyś Andrzej Szczodry,gdy podjął decyzje o starcie w wyborach, odejść z pracy w OSiRze i nie brać kilku tysięcy złotych- tak naprawdę od prezydenta ,który jest jej pracodawcą. Jak się nie podoba to cześć ,ale z czego zapłaci się za narty w Alpach.

  • Jurek Opaliński

   A ja sobie nie życzę żeby prezydent brał pieniądze z moich pdatków bo ja też jestem jego pracodawcą jako podatnik. A jeśli bierze kilka razy większą kasę publiczną niż Agatowska bo jeszcze zasiada w Radzie nadzorczej Portu gdzie nic nie robi to jego obowiązkiem jest rzetelnie informowac mieszkańców jakie podejmuje decyzje!

 6. Joanna Agatowska zupełnie zdziwaczała.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.