Strona główna / Lokalne / Po piśmie radnego Sławomira Nowickiego. Jest odpowiedź w sprawie portu kontenerowego

Po piśmie radnego Sławomira Nowickiego. Jest odpowiedź w sprawie portu kontenerowego

Prezes Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście Dariusz Słaboszewski zapewnia, że gdy będą gotowe wszystkie warianty koncepcji ewentualnego powstania portów kontenerowego w Świnoujściu, to zostaną one przedstawione opinii publicznej. To fragment odpowiedzi na pismo w tej sprawie przewodniczącego Komisji Budżetu i Gospodarki Rady Miasta Świnoujście Sławomira Nowickiego.

– Zostałem zobligowany przez radnych, członków komisji do monitorowania sprawy terminala kontenerowego i to robię. Ostatnio w mediach pojawiały się informacje, jakoby koncepcja budowy portu była już gotowa. Stąd moje pismo do prezesa Zarządu Morskich Portów Szczecin i Świnoujście o jasną, konkretną odpowiedź, jak sprawa wygląda – wyjaśnia Sławomir Nowicki.

Prezes Dariusz Słaboszewski pisze, że obecnie zarząd portów  jest na etapie odbioru koncepcji budowy terminalu kontenerowego. Dodaje jednak, że jednocześnie zarząd spółki widzi potrzebę zlecenia dodatkowych analiz w zakresie przygotowania wariantów infrastruktury dostępowej do terminalu. W tej chwili nie wiadomo jednak, kiedy i czy w ogóle taka pełna koncepcja powstanie.

– Od planów do realizacji daleka droga. Nie oznacza to jednak, że nie będę sprawy pilnował – zaznacza radny Sławomir Nowicki. – Dopilnuję, aby  – jeśli w ogóle powstanie taki pełny dokument – to został on publicznie przedstawiony mieszkańcom, radnym i wszystkim zainteresowanym; a także, aby wszyscy, którzy będą mieli jakiekolwiek pytania mogli je zadać i uzyskać pełną odpowiedź.

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

3 komentarze

  1. Panu Markowi gratuluję trafnego wpisu i bystrości umysłu. Trafne spostrzeżenie !!! Czy ktoś sądzi, że ludzie nie pamiętają co się wydarzyło, jak zareagowali reprezentanci Grupy Morskie,j gdy społeczność Warszowa ośmieliła się spytać ich o stanowisko w sprawie budowy portu kontenerowego. Eksplozja ataków, szykan i innych obrzydliwych zachowań pod adresem przecinków budowy portu, A stan ten trwa nieustannie….. tak więc proszę bardzo……kto pyta ? o co ? to jest dobry kawał

  2. O tym, jak ZMPSiŚ traktuje i zapewne traktować będzie mieszkańców Świnoujścia świadczy fakt, że 25 stycznia br. Stowarzyszenie Prawobrzeża wysłało do ZMPSiŚ zapytanie w kwestii obiecanego opracowania koncepcji – przypominamy, że publicznie przedstawiciele ZMPSiŚ zobligowali się przedłożyć pod koniec ubiegłego roku takową koncepcję – na pismo Stowarzyszenia nie udzielono żadnej odpowiedzi. Mając uwadze fakt, iż nasze lokalne władze nie pilnują sprawy dotrzymania obietnic „partnera jakim jest ZMPSiŚ” (tak nazywa ich Pan D.Śliwiński) to Stowarzyszenie podjęło temat. Pan Nowicki jako Przewodniczący komisji nie bardzo chyba o obietnicy ZMPSiŚ pamiętał skoro dopiero teraz wysłał pismo. Moim zdaniem takie zapytanie powinien był wysłać w ubiegłym roku. Pismo Stowarzyszenia i potwierdzenie pocztowe wysłane zostało do Redakcji niniejszego portalu.

  3. Wizjoner Sławuś.. Zaraz się jeszcze okaże że jest przeciwny terminalowi he he he, żarcik

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.