Strona główna / Lokalne / Prezydent z uczniami. O samorządzie, mieście i „Biedronce”

Prezydent z uczniami. O samorządzie, mieście i „Biedronce”

Uczniowie piątej i szóstej  klas Szkoły Podstawowej nr 2 na Warszowie zaprosili prezydenta miasta Janusza Żmurkiewicza, aby opowiedział im, jak funkcjonuje lokalny samorząd. Spotkanie odbyło się w ramach zajęć programowych.

– Po pytaniach widać było, że młodzież dobrze przygotowała się do rozmowy – mówi prezydent miasta Janusz Żmurkiewicz.

Uczniowie pytali o rozwój Świnoujścia, nowe inwestycje, ale również o sprawy codzienne, którymi żyją mieszkańcy tej części miasta, na przykład… kiedy znów otwarty zostanie sklep „Biedronka” oraz co prezydent sądzi o ewentualnym powstaniu terminala kontenerowego.

Rozmowa dotyczyła również  bardziej luźnych  tematów:  dzieciństwa prezydenta, marzeniach, wnuczce.

Na zakończenie spotkania uczniowie przekazali prezydentowi upominek – pięknie oprawione zdjęcie swojej szkoły ze specjalną dedykacją. Prezydent zrewanżował się im, wręczając każdemu uczniowi nowo wydaną płytę znanego szantmana Jurka Porębskiego.

Ponieważ pytań było bardzo dużo, prezydent zaprosił młodzież  do urzędu miasta, gdzie dokończą spotkanie. Na pytanie:  „kiedy?” młodzież odpowiedziała :”najlepiej już jutro”.

Tekst i fot. BIK UM Świnoujście

Zobacz również

Camping wypełniony niemal w 100 procentach. Namiotów też jest bardzo dużo

Pola campingowe nad morzem przeżywają prawdziwe oblężenie. W niektórych miejscowościach turystycznych nie ma gdzie wcisnąć …

2 komentarze

  1. Nie chcę nic mówić, lecz to już jest agitacja wyborcza. Ustawka promująca prezydenta jako “dobrego gospodarza”. Proszę zapytać się Pana prezydenta czy odwiedzał uczniów przez ostatnie 15 lat. Jeśli nie to czemu robi to dopiero kilka miesięcy przed wyborami

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.