piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Szkolili się pod okiem mistrza świata w pływaniu

Szkolili się pod okiem mistrza świata w pływaniu

W minioną sobotę, na pływalni w Stargardzie, odbyły się warsztaty prowadzone przez wielokrotnego mistrza świata w pływaniu – Pawła Korzeniowskiego. W tym wielogodzinnym, intensywnym szkoleniu, wzięła udział kadra instruktorów, asystentów i stażystów z TWR Collegium Świnoujście oraz TWR Collegium Stargard. 

– Wspólne seminarium obejmowało omówienie często występujących błędów popełnianych zarówno przy pływaniu elementarnym, jak i stylowym. Ponadto, długotrwałe zajęcia praktyczne w wodzie zakładały doskonalenie elementów techniki poszczególnych stylów pływackich oraz skoków startowych i nawrotów. Ważnym elementem spotkania była wymiana doświadczeń i pomysłów między instruktorami obu szkół pływania – mówi Aleksandra Andryszak. 


Po całym dniu ćwiczeń i nowinek z techniki, instruktorzy z TWR Collegium Świnoujście wrócili zmęczeni, ale jednocześnie zadowoleni i z pozytywnym odbiorem postawy Pawła Korzeniowskiego. Pomimo swojej mistrzowskiej klasy, okazał się być skromnym, otwartym człowiekiem z ogromnym dystansem do siebie, co przyczyniło się do sympatycznej i luźnej atmosfery podczas zajęć. 


Teraz czas na to, aby zdobytą wiedzę poukładać sobie w głowie i zacząć wdrażać podczas zajęć na pływalni, gdyż każde doszkalanie się instruktora stwarza możliwości efektywniejszej pracy z podopiecznymi.

 

Zobacz również

Od dziś zmiany organizacji ruchu związane z budową ronda

Wykonawca budowy drogi ekspresowej S3 zawiadomił, że od dnia 6 października wprowadzi czasowe zmiany organizacji …

Jeden komentarz

  1. Widać super podejście do tego co robią. Brawo Panie i Panowie!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.