Strona główna / Lokalne / Co zrobić, gdy zwykły odkurzacz nie daje rady?
Zwykłe domowe odkurzacze i produkty do usuwania plam mogą pomóc, ale nie można tego porównywać do profesjonalnego czyszczenia tapicerek i dywanów.

Co zrobić, gdy zwykły odkurzacz nie daje rady?

Regularne pranie dywanu to nie fanaberia. Tak jak pierzemy bieliznę, ubrania, ręczniki czy koce, tak również powinniśmy prać dywany w naszych mieszkaniach.

Do drobnych zanieczyszczeń dywanu najlepiej używać domowego odkurzacza. Lecz co zrobić po kilku miesiącach, albo latach użytkowania, gdy jest zakurzony, ma plamy i kryje w sobie sierść naszego pupila? Kiedyś wystarczyło dwa razy w roku wytrzepać taki dywan na osiedlowym trzepaku i cieszyć się świeżością. Lecz czy zwykłe trzepanie wystarczy?

Pranie dywanów domowymi środkami nie zawsze jest skuteczne.

– Jeżeli chcemy usunąć plamę, to jak najbardziej tak. Natomiast nie polecam odświeżania w ten sposób całego dywanu. Nie dość, że poświęcimy na to kilka godzin, to domowymi sposobami jedynie rozetrzemy brud na całej powierzchni dywanu. Dokładne pranie zostawmy profesjonalistom używających specjalnych urządzeń do prania ekstrakcyjnego – mówi Bartosz Siwak z bez-plam.pl

Pranie ekstrakcyjne to najczęstsza metoda prania dywanów, czy tapicerek. Polega na stosowaniu niepieniących się środków do prania, a następnie odsysania ich przy użyciu specjalnego odkurzacza. Dzięki temu, po wyschnięciu, dywan jest czysty i nie ma na nim żadnych osadów.

Podczas prania wykładzin i dywanów czynnością poprzedzającą pranie ekstrakcyjne jest często użycie szorowarki, czyli maszyny z wirującą szczotką, która podnosi udeptane włosie i zapewnia lepsze wnikanie środka piorącego.

Zobacz również

„Bezpieczne wakacje 2022 r.” w Specjalistycznej Placówce Wsparcia Dziennego Nr 2 w Świnoujściu.

Wakacje – tak długo wyczekiwane, wreszcie nadeszły. Jednak by były miłym wspomnieniem letniego wypoczynku, powinny …

4 komentarze

  1. Pranie raz na rok to świetna sprawa. Ja codziennie puszczam po domu pure i9 i jestem zdziwiony ile zbiera za każdym razem

  2. 㞢 㐃 㐅 ㄠ ᘝ 〄

    „Co zrobić, gdy zwykły odkurzacz nie daje rady?”
    ―Kupić nowy dywan od Cygana…

  3. Regularne pranie dywanów pozwala zachować je w dobrej kondycji przez długi czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.