sobota , 1 października 2022
Strona główna / Lokalne / Egzaminy na prawo jazdy w Świnoujściu. Część mieszkańców jest na „nie”

Egzaminy na prawo jazdy w Świnoujściu. Część mieszkańców jest na „nie”

Brakuje tu skomplikowanych skrzyżowań, nie ma tramwajów, ruch uliczny jest płynny, nie ma dróg dwujezdniowym z podwyższoną prędkością  – to główne argumenty przeciwników filii ośrodka egzaminacyjnego w Świnoujściu. – Czego taki przyszły kierowca ma nauczyć się w naszym mieście? – pytają. Tymczasem Klub Platformy Obywatelskiej złożył interpelację o możliwość otwarcia filii ośrodka egzaminowania kierowców w naszym mieście.

Argumentacja przeciwników jest przemyślana i rzeczowa. Obawiają się głównie mizernego poziomu wiedzy, który będzie skutkować z kolei niskim poziomem bezpieczeństwa na drogach.

– Znam kierowcę, który w swojej młodości zdawał prawo jazdy w Świnoujściu na „małym fiacie”. Dziś ma około 50 lat, mercedesa klasy S, a gdy jeździ do dużego miasta, to zostawia je na obrzeżu, dalszą drogę centrum pokonuje tramwajem – śmieje się pan Miłosz. – Obawiam się, że poziom szkolenia będzie podobny jak w przeszłości – dodaje.

Tymczasem rośnie liczba małych miast, w których można znać egzamin. Wojewódzkie WORD-y otwierają tam swoje filie. Niedawno taką filię otwarto w Szczecinku oddalonego od Koszalina o 70 kilometrów. Jeszcze dalej jest ze Świnoujścia do Szczecina. Daleka odległość do WORD w Szczecinie stanowi problem dla szkół jazdy ze Świnoujścia z powodu czasochłonnych dojazdów.

Prezydent Świnoujścia zwróci się do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z pytaniem o możliwość otwarcia filii WORD w Świnoujściu.

Zobacz również

Grzegorz Walijewski z IMGW: złota polska jesień od środy

Nareszcie doczekamy się złotej polskiej jesieni. Po chłodnym i deszczowym weekendzie i pierwszych dniach przyszłego …

8 komentarzy

  1. Minęło półtora miesiąca wiadomo coś na ten temat więcej czy nie

  2. Bardzo dobry pomysł..popieram

  3. Super pomysł

  4. Super sprawa ludzie nie myślcie tak głupio i zacofanie przecierz znaki drogowe są w całej Polsce takie same to jest bzdura że jak zdasz w Szczecinie to możesz jeżdzić wszędzie to idiotyczne myślenie kultura jazdy obowiązuje w całej Polsce choć niektórym tego brakuje więc to dobry pomysł aby ludzie zdawali w Świnoujściu a nie tracić pieniądze i czas na dojazd do Szczecina

  5. SUPER MOŻE W KOŃCU TO NIE JEST TAK ŻE ZDASZ W SZCZECINIE I JUŻ PO WARSZAWIE ALBO BERLINIE JEŹDZISZ PŁYNNIE. POWINNO ZDAWAĆ SIĘ WE WŁASNYM MIEŚCIE A PRAKTYKĘ I DOŚWIADCZENIE ZDOBYŁA SIĘ LATAMI.

  6. Znam sporo osób którzy odbywali kurs i zdawali egzamin w Szczecinie a nigdy pozniej nie wjechali do wiekszego miasta . Kiedyś egzamin można było zdawać nawet w Wolinie i po dziś dzień ludzie jeżdżą bez najmniejszych problemów . Większość osób ze Swinoujscia zdawało egzamin właśnie w Świnoujściu i jeżdżą do dzisiaj.Jestem zdania że to bardzo dobry pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.