Strona główna / Lokalne / Egzaminy na prawo jazdy w Świnoujściu. Część mieszkańców jest na „nie”

Egzaminy na prawo jazdy w Świnoujściu. Część mieszkańców jest na „nie”

Brakuje tu skomplikowanych skrzyżowań, nie ma tramwajów, ruch uliczny jest płynny, nie ma dróg dwujezdniowym z podwyższoną prędkością  – to główne argumenty przeciwników filii ośrodka egzaminacyjnego w Świnoujściu. – Czego taki przyszły kierowca ma nauczyć się w naszym mieście? – pytają. Tymczasem Klub Platformy Obywatelskiej złożył interpelację o możliwość otwarcia filii ośrodka egzaminowania kierowców w naszym mieście.

Argumentacja przeciwników jest przemyślana i rzeczowa. Obawiają się głównie mizernego poziomu wiedzy, który będzie skutkować z kolei niskim poziomem bezpieczeństwa na drogach.

– Znam kierowcę, który w swojej młodości zdawał prawo jazdy w Świnoujściu na „małym fiacie”. Dziś ma około 50 lat, mercedesa klasy S, a gdy jeździ do dużego miasta, to zostawia je na obrzeżu, dalszą drogę centrum pokonuje tramwajem – śmieje się pan Miłosz. – Obawiam się, że poziom szkolenia będzie podobny jak w przeszłości – dodaje.

Tymczasem rośnie liczba małych miast, w których można znać egzamin. Wojewódzkie WORD-y otwierają tam swoje filie. Niedawno taką filię otwarto w Szczecinku oddalonego od Koszalina o 70 kilometrów. Jeszcze dalej jest ze Świnoujścia do Szczecina. Daleka odległość do WORD w Szczecinie stanowi problem dla szkół jazdy ze Świnoujścia z powodu czasochłonnych dojazdów.

Prezydent Świnoujścia zwróci się do Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego z pytaniem o możliwość otwarcia filii WORD w Świnoujściu.

Zobacz również

Rybacka lina wkręciła się w śrubę promu

Do około godziny 12.00 przeprawę promową Warszów (promy Bielik) będzie obsługiwały dwa, a nie trzy …

8 komentarzy

  1. Minęło półtora miesiąca wiadomo coś na ten temat więcej czy nie

  2. Bardzo dobry pomysł..popieram

  3. Super pomysł

  4. Super sprawa ludzie nie myślcie tak głupio i zacofanie przecierz znaki drogowe są w całej Polsce takie same to jest bzdura że jak zdasz w Szczecinie to możesz jeżdzić wszędzie to idiotyczne myślenie kultura jazdy obowiązuje w całej Polsce choć niektórym tego brakuje więc to dobry pomysł aby ludzie zdawali w Świnoujściu a nie tracić pieniądze i czas na dojazd do Szczecina

  5. SUPER MOŻE W KOŃCU TO NIE JEST TAK ŻE ZDASZ W SZCZECINIE I JUŻ PO WARSZAWIE ALBO BERLINIE JEŹDZISZ PŁYNNIE. POWINNO ZDAWAĆ SIĘ WE WŁASNYM MIEŚCIE A PRAKTYKĘ I DOŚWIADCZENIE ZDOBYŁA SIĘ LATAMI.

  6. Znam sporo osób którzy odbywali kurs i zdawali egzamin w Szczecinie a nigdy pozniej nie wjechali do wiekszego miasta . Kiedyś egzamin można było zdawać nawet w Wolinie i po dziś dzień ludzie jeżdżą bez najmniejszych problemów . Większość osób ze Swinoujscia zdawało egzamin właśnie w Świnoujściu i jeżdżą do dzisiaj.Jestem zdania że to bardzo dobry pomysł.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.