piątek , 7 października 2022
Strona główna / Lokalne / Naprawa uszkodzeń w terminalu dopiero na wiosnę
Porwisty wiatr oderwał metalową suwnicę przymocowaną na kopule gazoportu. Stalowy element odrywając się, uszkodził rurociąg, doprowadzając do rozszczelnienia. W wyniku awarii, zaczął ulatniać się gaz. Foto: Wojciech Basałygo

Naprawa uszkodzeń w terminalu dopiero na wiosnę

Instalacje, które ucierpiały wskutek zdarzenia 29 października 2017 r. zostały zabezpieczone bezpośrednio po awarii i od tego czasu pozostają pod stałą kontrolą służb eksploatacyjnych PLNG.

W obecnym stanie ze względu na zakres uszkodzeń, stan instalacji, przeprowadzone ekspertyzy i parametry eksploatacyjne (w szczególności niskie ciśnienie panujące wewnątrz newralgicznych rurociągów) instalacje nie stwarzają żadnego zagrożenia dla bezpiecznej eksploatacji Terminala, tym bardziej dla okolicznych mieszkańców.
– Polskie LNG SA prowadzi wspólnie z Transportowym Dozorem Technicznym, Akademią Górniczo- Hutniczą w Krakowie i specjalistycznymi firmami działania zmierzające do określenia zakresu i sposobu usunięcia uszkodzeń – informuje Mariusz Kozłowski,
Zastępca Dyrektora Komunikacji Korporacyjnej.

W wyniku awarii została uszkodzona suwnica bramowa, którą przewidziano do wykorzystania w przyszłości, tylko podczas ewentualnych prac remontowych. Z tego też względu brak suwnicy nie ma żadnego negatywnego wpływu na bezpieczeństwo oraz funkcjonowanie Terminala. Aktualnie PLNG SA wspólnie z Urzędem Dozoru Technicznego prowadzi przygotowania do zaprojektowania i montażu nowej suwnicy bramowej. Ze względu na ograniczenia technologii prowadzenia prac, wszystkie niezbędne naprawy zostaną przeprowadzone po sezonie zimowym.

Zobacz również

P. Szefernaker: do końca tygodnia do samorządów trafi ok. 4,5 mld zł

Do końca tygodnia do samorządów trafi jedna trzecia z prawie 13,7 mld zł, czyli ok. …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.