Strona główna / Lokalne / Naprawa uszkodzeń w terminalu dopiero na wiosnę
Porwisty wiatr oderwał metalową suwnicę przymocowaną na kopule gazoportu. Stalowy element odrywając się, uszkodził rurociąg, doprowadzając do rozszczelnienia. W wyniku awarii, zaczął ulatniać się gaz. Foto: Wojciech Basałygo

Naprawa uszkodzeń w terminalu dopiero na wiosnę

Instalacje, które ucierpiały wskutek zdarzenia 29 października 2017 r. zostały zabezpieczone bezpośrednio po awarii i od tego czasu pozostają pod stałą kontrolą służb eksploatacyjnych PLNG.

W obecnym stanie ze względu na zakres uszkodzeń, stan instalacji, przeprowadzone ekspertyzy i parametry eksploatacyjne (w szczególności niskie ciśnienie panujące wewnątrz newralgicznych rurociągów) instalacje nie stwarzają żadnego zagrożenia dla bezpiecznej eksploatacji Terminala, tym bardziej dla okolicznych mieszkańców.
– Polskie LNG SA prowadzi wspólnie z Transportowym Dozorem Technicznym, Akademią Górniczo- Hutniczą w Krakowie i specjalistycznymi firmami działania zmierzające do określenia zakresu i sposobu usunięcia uszkodzeń – informuje Mariusz Kozłowski,
Zastępca Dyrektora Komunikacji Korporacyjnej.

W wyniku awarii została uszkodzona suwnica bramowa, którą przewidziano do wykorzystania w przyszłości, tylko podczas ewentualnych prac remontowych. Z tego też względu brak suwnicy nie ma żadnego negatywnego wpływu na bezpieczeństwo oraz funkcjonowanie Terminala. Aktualnie PLNG SA wspólnie z Urzędem Dozoru Technicznego prowadzi przygotowania do zaprojektowania i montażu nowej suwnicy bramowej. Ze względu na ograniczenia technologii prowadzenia prac, wszystkie niezbędne naprawy zostaną przeprowadzone po sezonie zimowym.

Zobacz również

Ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń

Ruszyła strona internetowa prezentująca codzienne raporty zakażeń w skali kraju, województw i powiatów. Dane pochodzą …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.