Strona główna / Lokalne / Stłuczka na skrzyżowaniu. Obeszło się bez udziału policji

Stłuczka na skrzyżowaniu. Obeszło się bez udziału policji

Wymuszenie pierwszeństwa na skrzyżowaniu ulicy Wielkopolskiej i Grunwaldzkiej było powodem niegroźnej stłuczki. Do zdarzenia doszło w piątek około godz. 9.00. Kierowcy spisali oświadczenia, nie było konieczności wzywania policji.

Wielu kierowców będąc uczestnikiem kolizji często ma dylemat czy wzywać policję na miejsce zdarzenia czy też nie? Należy jednak pamiętać, że do uzyskania pieniędzy z odszkodowania z tytułu OC, AC wystarczy tylko spisać oświadczenie. Oczywiście zdarzają się również sytuacje kiedy policja jest niezbędna.

Jak pokazują statystyki do największej liczby zdarzeń drogowych dochodzi właśnie podczas ładnej pogody na prostym odcinku drogi. Jeżeli jesteśmy uczestnikami zdarzenia drogowego podczas, którego doszło tylko do uszkodzenia pojazdów a dodatkowo dwie strony są zgodne, co do wersji zdarzeń, to wystarczy zaistniałą kolizję zakończyć oświadczeniem, które wystarczy do uzyskania pieniędzy z odszkodowania z tytułu OC, AC i rozjechać się w swoje strony.

Zobacz również

Wizyta francuskiej fregaty FS „Latouche-Treville” w Świnoujściu

Francuska fregata FS „Latouche-Treville” zawinęła we wtorek, 17 maja, do Portu Wojennego w Świnoujściu. Jest …

Jeden komentarz

  1. Niestety bywa tak, że kierowcy spisują wspólnie oświadczenie, a potem osoba, która wcześniej przyznała się do winy, wycofuje się z tego oświadczenia. Stwierdza np., że podpisała je w wyniku stresu po kolizji. Dlatego jeśli mamy najmniejsze wątpliwości co do drugiego kierowcy, lepiej wezwać policję. Lub też, jeśli był akurat jakiś świadek zdarzenia, poprosić go o złożenie swojego oświadczenia lub pozostawienie danych kontaktowych. Tak aby nie zakończyło się na tym, że ubezpieczyciel będzie miał tylko słowo przeciwko słowu. A tutaj https://ubea.pl/Jak-zachowac-sie-kiedy-dojdzie-do-kolizji-drogowej%2Cartykul%2C827/ można znaleźć dokładny poradnik, co zrobić po stłuczce.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.