Strona główna / Lokalne / Uderzył w tył mazdy. Miał ponad 2 promile alkoholu

Uderzył w tył mazdy. Miał ponad 2 promile alkoholu

Ponad dwa promile alkoholu w organizmie miał 34-latek zatrzymany przez świnoujskich policjantów. Mężczyzna kierując pożyczonym samochodem, doprowadził do kolizji, nie mając przy tym uprawnień oraz wymaganych dokumentów. Za popełnione wykroczenia został ukarany mandatami, natomiast za przestępstwo odpowie przed sądem.

W niedzielę przed godziną 20.00 przy ulicy Wojska Polskiego w Świnoujściu doszło do kolizji dwóch samochodów. Wezwani na miejsce policjanci ustalili, że kierujący mercedesem 34 – letni mieszkaniec Gryfic, wykonując manewr wyprzedzania, uderzył w tył jadącej przed nim mazdy. Sprawca jechał pożyczonym samochodem i nie miał przy sobie żadnych dokumentów.

Po sprawdzeniu w policyjnych systemach informatycznych szybko wyszło na jaw, że mężczyzna w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Ponadto badanie kontroli trzeźwości wykazało zawartość w organizmie 34-latka 2,3 promila alkoholu.

W związku ze złamaniem prawa, policjanci zatrzymali gryficzanina. Po nocy spędzonej w policyjnej izbie zatrzymań mężczyzna usłyszał zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Za kierowanie bez uprawnień oraz bez dokumentów został ukarany dwoma mandatami w łącznej wysokości 600 zł.

Mieszkaniec Gryfic wkrótce stanie przed świnoujskim sądem, gdzie zapadnie wyrok w sprawie popełnionego przestępstwa. Zgodnie z kodeksem karnym za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat pozbawienia wolności, 10 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kilkutysięczna grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości 5.000 zł.

Przed sądem mężczyzna odpowie też za doprowadzenie do kolizji.

Pomimo licznych apeli i działań profilaktycznych mających na celu zwiększenie świadomości o zagrożeniach wynikających z prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, wciąż nie brakuje osób, które lekceważą zdrowie, życie swoje i innych. Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Za nami 259. parkrun

W ostatnią sobotę września w Parku Zdrojowym zebrało się 35 ochotników, którzy zechcieli w pięknych …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.