Strona główna / Lokalne / Filet z jesiotra i frytki z batatów to dla nich bułka z masłem

Filet z jesiotra i frytki z batatów to dla nich bułka z masłem

Centrum Edukacji Zawodowej i Turystyki w Świnoujściu od lat cieszy się dobrą. Wielu jej absolwentów prowadzi własne restauracje. Uczniowie tej szkoły mogą pochwalić się też wspaniałymi osiągnięciami. Dobre przygotowanie do zawodu dają liczne praktyki. Szkoła organizuje zajęcia m.in. na promach pływających do Skandynawii, czy w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie.

W dniu 15 marca 2018r. klasa II Technikum żywienia i usług gastronomicznych oraz 4 uczniów z klasy I TŻiUG uczestniczyło w kolejnych warsztatach kulinarnych w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie. Tematem przewodnim były produkty regionalne. Uczniowie pracowali w dwóch grupach pod kierunkiem szefa kuchni hotelu Park ze Szczecina Pana Mariusza Siwaka oraz absolwenta Pana Andrzeja Jakomulskiego – szefa kuchni hotelu Leda w Kołobrzegu. Uczniowie przygotowywali między innymi przystawkę zimną – Tatar z łososia Jurassic, zupę – krem z kalarepy, danie główne – filet z jesiotra z puree z pasternaka oraz deser – chałwowy Creme brulee.

Z kolei kilka dni wcześniej grupa dziewcząt z klasy I Technikum Żywienia i Usług Gastronomicznych uczestniczyła w warsztatach szkoleniowych na promie Polonia w Unity Line. W pierwszej części szkolenia dziewczęta zgłębiły wiedzę na temat owoców krajowych i tropikalnych, zapoznały się ze sposobami ich przechowywania i magazynowania, poznały specyfikę obróbki wstępnej oraz sposób przygotowywania ich do produkcji. Następnie pod okiem szefa kuchni sporządziły desery z owoców smażonych oraz przygotowały dwie sałatki tropikalne. W drugiej części szkolenia zapoznały się z różnymi warzywami oraz sposobami ich przetwarzania, zaś punktem kulminacyjnym było sporządzenie frytek z batatów oraz guacamole.

 

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.