Strona główna / Lokalne / Piłkarze AP Baltica wyjechali do słonecznej Hiszpanii. Uczestniczą w obozie

Piłkarze AP Baltica wyjechali do słonecznej Hiszpanii. Uczestniczą w obozie

W czwartkowe przedpołudnie(22.03) młodzi piłkarze AP Baltica Świnoujście wraz ze sztabem trenerskim dotarli do Lloret De Mar w Hiszpanii, gdzie  przebywać będą na tygodniowym obozie edukacyjno-sportowo-integracyjnym.

– Zawodników AP Baltica oprócz codziennych zajęć treningowych czeka mnóstwo atrakcji takich jak: zwiedzanie Barcelony wraz ze Stadionem Camp Nou, poznawanie kultury hiszpańskiej poprzez spotkania z rówieśnikami hiszpańskimi – tłumaczy Marcin Adamski.

W swoim drugim dniu pobytu w hiszpańskim miasteczku Lloret De Mar zespoły AP Baltica czekało nie lada wyzwanie. Drużyny zmierzyły się z filialnymi zespołami renomowanego hiszpańskiego zespołu ESPANYOL BARCELONA. Rywalizacja polsko-hiszpańska wzbudziła spore zainteresowanie miejscowych kibiców, którzy oglądali mecze i żywiołowo reagowali na boiskowe wydarzenia.

– My mogliśmy za to liczyć na doping małej grupy kibiców-turystów z Polski. Najpierw na 2 połowach  boiska zmierzyły się drużyny Młodzików i Orlików – relacjonuje Marcin Adamski.

Po niezwykle zaciętych i wyrównanych meczach, a co najważniejsze po bardzo dobrej grze, nasze drużyny musiały uznać wyższość rywali ponosząc porażki odpowiednio 2-4 i 3-7. Bramki dla Młodzików strzelili Paruch Filip i Okoński Adrian, natomiast dla Orlików Wawrzonkiewicz Beniamin, Rupar Kajtek i Olszar Szymon.

Na końcu, już przy oświetleniu elektrycznym, rozegrano mecz Trampkarzy. Ku wielkiemu zaskoczeniu miejscowych kibiców drużyna AP Baltica odniosła przekonujące zwycięstwo 8-1. Po bardzo widowiskowych akcjach całego zespołu bramki dla naszej drużyny strzelili: 3 Padykuła Michał, 2 Wrebiakowski Antek, 2 Rożko Oskar i 1 Dziuba Roman.

Wszystkim naszym drużynom gratulujemy wspaniałej postawy.

Marcin Adamski

Marcin Adamski – trener AP Baltica, wychowanek Floty Świnoujście, oprócz tego piłkarz takich klubów jak: Warta Poznań, Zagłębie Lubin, Rapid Wiedeń, Angers SCO, FC Erzgebirge Aue, ŁKS Łódź.

 

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.