Strona główna / Lokalne / Prima Aprilis. Te informacje były żartami

Prima Aprilis. Te informacje były żartami

Tradycyjnie w pierwszym dniu kwietnia na portalu swinoujskie.info można było znaleźć informacje, które należało potraktować z przymrużeniem oka.  Tego dnia puściliśmy wodzę fantazji i pobujaliśmy trochę w obłokach. Aż cztery informacje zamieszczone 1 kwietnia były nieprawdziwe, lecz co należy zaznaczyć – niewykluczone, że w przyszłości się wydarzą.

Wielu Czytelników dało się nabrać, zwłaszcza na wiadomość o budowie ogrodu różanego. Koniec primaaprilisowego dnia to doskonały moment, aby sprostować artykuły-żarty.

Port w Świnoujściu nie oddzieli się od portu w Szczecinie i nie zostanie skomunalizowany. Bardzo żałujemy, że ta informacja jest nieprawdziwa, bo wierzymy, że samodzielnie z pewnością radziłby sobie znacznie lepiej.

Nieprawdziwa była także informacja o 3-hektarowym ogrodzie różanym. Póki co, mieszkańcy miasta i turyści muszą zadowolić się właśnie budowaną promenadą. Lecz niewykluczone, że włodarze miasta podchwycą nasz primaaprilisowy żart i utworzą w Świnoujściu miejsce przepięknie pachnące kwiatami.

Żartem była także informacja o utworzeniu uniwersytetu w miejscu „koszar sztuki”. Nie wiadomo jak długo budynek będzie niszczał. Póki co nie ma na niego kupca. Żaden uniwersytet nie jest także zainteresowany otwarciem nowoczesnej placówki nauczania w naszym mieście.

Nie będzie także nocnych kursów elektrycznymi autobusami i darmowej komunikacji autobusowej dla wszystkich bez wyjątku. Lecz i tak w  mieście widać postępy komunikacyjne, wkrótce zmienią się trasy linii autobusowych – będą krótsze. Komunikacja Autobusowa zakupiła także niedawno kilka nowoczesnych autobusów. A przecież nie tak dawno temu jeździliśmy jelczami. Mimo wszystko życzymy KA, aby nasz dzisiejszy żart okazał się za kilka lat prawdą.

Zobacz również

ZMPSiŚ przystąpił do deklaracji COVID-19 największych portów na świecie

Zarząd Morskich Portów Szczecin i Świnoujście wraz z piętnastoma zarządami portów z Europy, Azji oraz …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.