Strona główna / Lokalne / Za miesiąc rusza strefa płatnego parkowania. Ile zapłacimy za godzinę postoju?

Za miesiąc rusza strefa płatnego parkowania. Ile zapłacimy za godzinę postoju?

W tym roku Strefa Płatnego Parkowania będzie funkcjonowała na tych samych zasadach i warunkach jak w roku ubiegłym.

Od 1 maja do 30 września w części nadmorskiej miasta Świnoujście oraz na części ulicy Wojska Polskiego obowiązywać będzie Strefa Płatnego Parkowania (SPP). W tym roku staną nowoczesne parkomaty oferujące wiele udogodnień dla kierujących pojazdami. Za postój pojazdu w strefie można zapłacić gotówką, kartą płatniczą (zbliżeniowo lub  poprzez włożenie karty do czytnika) i za pomocą telefonów komórkowych poprzez aplikację  SkyCash, MoBILET, CityParkApp.

Przed zakupieniem biletu będzie trzeba podać numer rejestracyjny pojazdu lub cztery dowolne znaki (np. XXXX).

Po odebraniu biletu parkingowego kierowca, który podczas operacji zakupu biletu nie wprowadził numeru rejestracyjnego pojazdu musi obowiązkowo umieścić go za przednią szybą pojazdu.

W przypadku gdy kierowca wprowadzi numer rejestracyjny pojazdu nie musi umieszczać biletu za przednią szybą pojazdu (może włożyć bilet do kieszeni i nie wracać do pojazdu), gdyż kontroler podczas wykonywania kontroli ma możliwość sprawdzenia na wyświetlaczu terminala kontrolerskiego, że pojazd o danym numerze rejestracyjnym ma wykupiony postój.

Kierowca nie musi wracać również do pojazdu, aby dokupić bilet w przypadku gdy np. kończy się czas opłaconego postoju pojazdu. W takim przypadku może opłacić postój za pomocą telefonu komórkowego poprzez aplikację SkyCash, MoBILET lub CityParkApp oczywiście zawsze wpisując numer rejestracyjny swojego  pojazdu.

Dodatkowym ułatwieniem dla parkujących kierowców w SPP jest możliwość dokonania opłaty dodatkowej w wysokości 50 zł wynikającej z wezwania z powodu nieopłaconego postoju w parkomacie –  nie trzeba iść do Biura SPP, aby dokonać tej  opłaty lecz  można ją dokonać bezpośrednio w każdym urządzeniu (płacąc bilonem lub za pomocą kart płatniczych) wpisując wcześniej na klawiaturze numer wezwania.

Cennik:

  • pierwsze pół godziny      1,50 zł
  • pierwsza  godzina          3,00 zł,
  • druga godzina               3,60 zł
  • trzecia godzina              4,30 zł
  • czwarta i kolejna            3,00 zł

Wpływy z tytułu opłaty za parkowanie w Strefie Płatnego Parkowania do budżetu miasta w 2017 roku wyniosły 1 029 498 zł.

Zobacz również

Przegląd lodowych trendów na lato 2022

Rozpoczęło się kalendarzowe lato i wakacje. W ciągu tych 93 najbardziej słonecznych dni w roku, …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.