Strona główna / Lokalne / Konferencja. Termomodernizacja zabytków budowlanych i starych budynków

Konferencja. Termomodernizacja zabytków budowlanych i starych budynków

Stowarzyszenie Wspólnota Samorządowa Europaregion POMERANIA organizuje 80. Polsko-Niemieckie Forum Przedsiębiorców pod tytułem: „Termomodernizacja zabytków budowlanych i starych budynków”, które odbędzie się 24 kwietnia 2018 r. w Neubrandenburgu.

Zabytki architektury są ważnymi świadkami przeszłości i posiadają wyjątkowy czar. Kształtują tym samym znacząco obraz naszych miast. Jednak mało kto chciałby mieszkać w budynku, który poza niskim komfortem i wysoką utratą energii m. in. poprzez pojedyncze szyby w oknach lub brak izolacji cieplnej elewacji, jest po prostu zbyt drogi w utrzymaniu.

Ponieważ nie da się ocalić zabytku, który nie posiada żadnej funkcji praktycznej, a wraz z rozbiórką bezpowrotnie znika kawałek historii, konieczne jest znalezienie kompromisu pomiędzy skutecznością energetyczną i dbałością o klimat z jednej strony, a ochroną zabytków z drugiej. Rozwiązania mogą składać się z pojedynczych zabiegów skoncentrowanych na różnych elementach całego systemu lub z poprawy skuteczności urządzeń technicznych lub też stanowić połączenie ich obu.

Celem skutecznej realizacji warunków konserwatorskich należy w proces projektowania jak najwcześniej włączyć architektów, inżynierów budowlanych i konserwatorów zabytków.

Pomimo najnowszych rozwiązań nie wolno jednak zapomnieć, że nasze znajdujące się pod ochroną konserwatorską budowle mogą być przykładem zrównoważonego i energooszczędnego budownictwa, materiałów izolacyjnych niezawierających szkodliwych substancji, skutecznego ogrzewania ściennego i wielu innych.

Oprócz branżowych wykładów i praktycznych przykładów realizacji, odbędzie się także wycieczka na teren zrewitalizowanych byłych zakładów naprawy uzbrojenia. Można również skorzystać z okazji do rozmowy z innymi uczestnikami forum, pogłębienia kontaktów i zorientowania się odnośnie możliwości współpracy.

Data: 16 kwietnia 2018 r.

Obowiązują zgłoszenia pisemne.

Szczegóły: www.pomerania.net

 

Zobacz również

Rodzina i przyjaciele zbierają pieniądze na sprowadzenie ciała do Polski

Umarł dobry człowiek, kochający mąż i ojciec. Pochodził z małej miejscowości, był ojcem trójki dzieci, …

Jeden komentarz

  1. No wlaśnie, może przedstwiciele firm iurzędu miasta Świnoujście sie tam wybiorą. U nas ciągle ten styropian króluje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.