Strona główna / Lokalne / Młodzi ratownicy ćwiczyli w profesjonalnym centrum ratownictwa

Młodzi ratownicy ćwiczyli w profesjonalnym centrum ratownictwa

W ubiegłą sobotę uczestnicy projektu Ratujemy ucząc, finansowanego ze środków Budżetu Obywatelskiego na rok 2018, wzięli udział w szkoleniu z zakresu pierwszej pomocy w Centrum Symulacyjnym Rescue Lab w Szczecinie.

– Jest to jedno z nowocześniejszych miejsc w Polsce przystosowanych do tego typu szkoleń. Kursanci zostali zapoznani ze schematem udzielania pierwszej pomocy BLS według wytycznych Europejskiej Rady Resuscytacji, sposobem wykonywania resuscytacji krążeniowo- oddechowej, zasadami obsługi Automatycznego Zewnętrznego Defibrylatora (AED), a także poznali metodę układania osoby poszkodowanej w pozycji bezpiecznej – tłumaczy Aleksandra Andryszak.

Dzięki specjalistycznemu sprzętowi, uczestnicy szkolenia doskonalili technikę oraz sprawdzali efektywność prowadzonych przez siebie zabiegów mających na celu ratowanie ludzkiego życia. Drugą część zajęć stanowiły warsztaty, podczas których młodzież została przeszkolona w jaki sposób nauczać inne osoby opanowanych przez siebie czynności. Te umiejętności wykorzystają już niedługo podczas prowadzonych profilaktyk w szkołach i przedszkolach na terenie Miasta.

Zobacz również

Kolumbijska kokaina w workach z cukrem w Świnoujściu

Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie skierował …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.