Strona główna / Lokalne / Z promilami i bez uprawnień za kierownicą. Pił wódkę i piwo

Z promilami i bez uprawnień za kierownicą. Pił wódkę i piwo

Zatrzymany przez świnoujskich policjantów 32-latek kierował samochodem, mając w organizmie 1,8 promila alkoholu. Mężczyzna nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania. Szybka reakcja stróży prawa wyeliminowała z drogi kierującego, który mógł doprowadzić do tragedii.

Pomimo licznych apeli i działań profilaktycznych mających na celu zwiększenie świadomości o zagrożeniach wynikających z prowadzenia samochodu pod wpływem alkoholu, wciąż nie brakuje osób, które lekceważą zdrowie, życie swoje i innych.

Minionej nocy policjanci z Komendy Miejskiej Policji w Świnoujściu patrolujący ulice miasta zauważyli przy skrzyżowaniu ulicy 11 Listopada i Wojska Polskiego samochód marki Mercedes, który wykonywał bardzo niebezpieczne manewry. W związku z podejrzeniem, że kierujący nim mężczyzna może być pod wpływem alkoholu bądź innych substancji, stróże prawa natychmiast zatrzymali pojazd do kontroli, uniemożliwiając mu dalszą jazdę.

Za kierownicą siedział 32-letni mieszkaniec Lipian, od którego wyczuwalna była bardzo silna woń alkoholu. Badanie alkomatem wykazało zawartość 1,8 promila alkoholu. W rozmowie z policjantami mężczyzna przyznał, że w ciągu dnia pił wódkę oraz piwo. Dalsza kontrola wykazała, że to nie koniec kłopotów legitymowanego. W policyjnych systemach informatycznych funkcjonariusze odnaleźli informację, że 32-latek nigdy nie posiadał uprawnień do kierowania.

W związku z popełnionym przestępstwem mężczyzna został zatrzymany. Dziś po wytrzeźwieniu przedstawiono mu zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości. Zgodnie z kodeksem karnym za popełnienie tego przestępstwa grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, do 15 lat zakazu prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych, kilkutysięczna grzywna oraz świadczenie pieniężne na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości nie mniejszej niż 5.000 zł.

Przed świnoujskim sądem mieszkaniec Lipian odpowie też za kierowanie samochodem bez uprawnień.

Szybka i skuteczna interwencja policjantów spowodowała wyeliminowanie z drogi osoby, która swoim nieodpowiedzialnym zachowaniem mogła doprowadzić do tragedii. Pamiętajmy, że nawet najmniejsza ilość wypitego alkoholu wpływa na nasze reakcje psychofizyczne. Policjanci po raz kolejny apelują do wszystkich użytkowników dróg o zachowanie rozsądku i nie wsiadanie za kierownicę po spożyciu alkoholu. Każdy nietrzeźwy kierujący na drodze, to potencjalny sprawca ludzkiego nieszczęścia.

asp. szt. Beata Olszewska

oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Od soboty basen znowu działa

Od 22 stycznia otwarta jest  pływalnia w Uznam Arenie przy ulicy Grodzkiej 5. Pływalnia czynna …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.