Strona główna / Lokalne / Więcej patroli na ulicach Świnoujścia – dołączyli policjanci z adaptacji zawodowej

Więcej patroli na ulicach Świnoujścia – dołączyli policjanci z adaptacji zawodowej

W ciągu najbliższych tygodni na ulicach Świnoujścia pojawi się więcej patroli. Już po raz kolejny do nadmorskiego kurortu przyjeżdżają młodzi policjanci, którzy po ukończeniu szkolenia podstawowego, tutaj przechodzą kolejny etap adaptacji zawodowej.

12 policjantów, którzy ukończyli kurs podstawowy zakończony egzaminem w Szkole Policji, do końca maja będą przebywać na terenie Świnoujścia, odbywając tu służbę. Towarzyszyć im będzie dodatkowo 4 doświadczonych policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Szczecinie.
Młodzi adepci policyjnego rzemiosła będą przechodzić w nadmorskim kurorcie kolejny etap adaptacji zawodowej. Okres adaptacji to dla tych funkcjonariuszy doskonała okazja, aby ugruntować wiedzę zdobytą w murach szkoły, a także przekonać się, jak ważna i odpowiedzialna jest praca policjanta.

W ciągu najbliższych tygodni ich podstawowymi zadaniami będzie pełnienie służby patrolowej, podejmowanie interwencji oraz czuwanie nad porządkiem i spokojem publicznym w wyznaczonym rejonie celem zapobiegania i ujawniania sprawców wykroczeń szczególnie uciążliwych dla mieszkańców miasta, jak również zatrzymywanie sprawców przestępstw. Adepci będą monitorować główne ciągi komunikacyjne, rejony parków, placów zabaw, a także miejsca grupowania się młodzieży spożywającej alkohol lub zażywającej substancje psychoaktywne. Będą zwracać także uwagę na miejsca newralgiczne, gdzie najczęściej dochodzi do zakłócania porządku publicznego.
Służby przez nich pełnione będą odbywały się w systemie zmianowym, głównie w godzinach popołudniowych i nocnych, w patrolach pieszych.

Z dotychczasowego doświadczenia wynika, że taka współpraca przynosi korzyści obu stronom. Na ulicach Świnoujścia pojawi się więcej mundurowych, którzy będą dbać o bezpieczeństwo mieszkańców, a policjanci odbywający adaptację korzystają z doświadczenia i rad starszych stażem kolegów.
Takie przedsięwzięcie jest możliwe dzięki środkom finansowym z Urzędu Miasta Świnoujścia, które umożliwiają zakwaterowanie i wyżywienie policjantów wspierających naszą jednostkę.

asp. szt. Beata Olszewska
oficer prasowy KMP w Świnoujściu

Zobacz również

Rzecznik KEP o limitach w kościołach: trzeba się odwołać do odpowiedzialności proboszczów

Nie ma ustaleń, które pozwalałyby na weryfikowanie paszportów covidowych. Przepis jest przepisem, ale jak zawsze …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.