Strona główna / Lokalne / Profilaktyka uzależnień w OHP oczami specjalistów

Profilaktyka uzależnień w OHP oczami specjalistów

W środę 11 marca w Hufcu Pracy w Świnoujściu, odbyło się spotkanie profilaktyczne na temat dopalaczy. Policjantka z Komendy Miejskiej Policji oraz przedstawicielka Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej, przedstawiły młodzieży przede wszystkim konsekwencje zażywania substancji psychoaktywnych.

Uczestnicy HP z zaciekawieniem wysłuchali postulatów, mitów i faktów dotyczących działania dopalaczy na ośrodkowy układ nerwowy. Zadawali mnóstwo mądrych pytań, dziwiąc się na temat swej złudnej wiedzy o spustoszeniu organizmu.

Przedstawicielka sanepidu Pani Iwona Mirosław ds. Oświaty Zdrowotnej i Promocji Zdrowia, opowiedziała młodzieży o wpływie dopalaczy (jako alternatywa znanych już narkotyków) na zdrowie i psychikę człowieka. Z kolei przedstawicielka Policji, naświetliła zainteresowanym konsekwencje prawne grożące za posiadanie, bądź też rozprowadzanie substancji psychoaktywnych.

Młodzież miała również możliwość przymierzyć “narkogogle”, które imitują postrzeganie rzeczywistości przez pryzmat odurzenia po zażyciu dopalaczy/narkotyków, z czego bardzo chętnie skorzystali. Pomimo śmiechów, niepewnego, chwiejnego kroku i uczucia euforii, uczestnicy HP stwierdzili, że znacznie zaburzone jest postrzeganie otoczenia. Młodzi ludzie byli bardzo zadowoleni ze spotkania w ramach Wojewódzkiego Programu Profilaktyki Używania Substancji Psychoaktywnych. Podziękowali przybyłym gościom, twierdząc, że z niecierpliwością czekają na kolejne tego typu inicjatywy.

Miejmy nadzieję, że spotkanie przyniesie oczekiwane rezultaty i żaden z tych młodych ludzi nie sięgnie a nawet będzie przestrzegał innych przed „drogą donikąd”.

Zobacz również

RCB ostrzega mieszkańców całego kraju przed silnym wiatrem

RCB ostrzega mieszkańców całej Polski przed silnym wiatrem w niedzielę wieczorem, w nocy oraz w …

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.