Strona główna / Lokalne / Miał trafić do więzienia, więc chciał zmienić tożsamość

Miał trafić do więzienia, więc chciał zmienić tożsamość

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej  w Świnoujściu zatrzymali 17 kwietnia 36-letniego mężczyznę, który okazał do kontroli cudze dokumenty. Mieszkaniec Poznania chciał w ten sposób ukryć swoją tożsamość. Był poszukiwany listami gończymi.

Patrol Straży Granicznej zatrzymał do kontroli drogowej w rejonie świnoujskiej bazy promowej volkswagena, którym podróżował 36-latek. Mężczyzna wylegitymował się dowodem osobistym i prawem jazdy. Funkcjonariusze zauważyli jednak, że zdjęcia w dokumentach różniły się od wizerunku kontrolowanej osoby. Ostatecznie ustalili prawdziwe dane 36-latka. Okazało się, że był on poszukiwany przez sąd, Policję i prokuraturę m.in. za rozbój i niszczenie mienia. Do odbycia miał także karę 100 dni pozbawienia wolności.

Za posługiwanie się dokumentem stwierdzającym tożsamość innej osoby 36-latek dobrowolnie poddał się karze grzywny. Po wykonaniu czynności procesowych strażnicy graniczni przekazali go Policji.

kpt. SG Andrzej Juźwiak
rzecznik prasowy Komendanta Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku

Zobacz również

Pracowita “przerwa zimowa” drogowców

Wykonawcy pomimo kalendarzowej zimy wykorzystują obecne dość korzystne warunki pogodowe do wykonywania robót na inwestycjach …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.