Strona główna / Lokalne / Paweł pomimo wypadku, wrócił na podium

Paweł pomimo wypadku, wrócił na podium

Okrutny wypadek nie przerwał jego kariery sportowej. Miasto pomaga mu wzmacniać morale i umiejętności.

Świnoujścianin Paweł Mazuryk od najmłodszych lat kochał tenis stołowy. Pierwsze sportowe szlify zbierał w Szkole Podstawowej nr 1 pod okiem Henryka Kreta. Później umiejętności zdobywał w OSIR-ze. Makabryczny wypadek nie przerwał jego miłości do tenisa. Właśnie wrócił z Wisły, gdzie w zawodach dla niepełnosprawnych zajął pierwsze miejsce i stanął na podium.

Kilkanaście lat temu Paweł Mazuryk odniósł obrażenia w wypadku samochodowym. Samochód, którym jechał na zawody do Koszalina wpadł w poślizg na oblodzonej drodze. Samochód, którym jechał uderzył w drzewo, pojazd nadawał się tylko na złom, a on sam cudem uszedł przed śmiercią. Lekarze cudem go uratowali. Przeszedł ciężką rehabilitację, lecz dał radę. Wtedy zapowiedział, że nigdy nie pożegna się z rakietką tenisową. Dziś startuje w zawodach dla niepełnosprawnych i daje przykład trenowanym przez niego dzieciom. Niedawno wrócił z medalem z Wisły.

13-15 września odbył się pierwszy z trzech ogólnopolskich Grand Prix dla osób niepełnosprawnych w Wiśle. W ćwierćfinale zmierzył się z przeciwnikiem z Rzeszowa następny, był zawodnik z Gdańska, a w finale z zawodnikiem z Warszawy wygrał 3:1 i w całym turnieju zajął pierwsze miejsce.

Paweł ma nadzieję że ten turniej otworzył mu szansę na powołanie do kadry Polski i pojedzie na zbliżające się Mistrzostwa Europy i będzie reprezentować nie tylko Polskę, ale także Świnoujście. Dzięki sportowemu stypendium, może nie tylko rozwijać swoje umiejętności, ale także coś więcej.

– Dziękuję władzom miasta, prezydentowi Januszowi Żmurkiewiczowi i zastępcy Pawłowi Sujce za to, że dzięki nim jestem w stanie trenować i wzmacniać swoje morale i umiejętności. To bardzo ważne w życiu każdego sportowca, gdy czuje wsparcie – podsumowuje Paweł.

Zobacz również

Uwaga biegacze. Wraca Maraton Świnoujście – Wolgast

Po rocznej przerwie z powodu pandemii na polsko – niemiecką wyspę Uznam wraca Maraton Świnoujście …

4 komentarze

  1. Dobry człowiek poznałem i wielki szacunek dla takich dobrych ludzi

  2. Paweł zawsze uśmiechnięty człowiek i uwielbia prace z dziećmi więcej takich ludzi jest potrzebnych

  3. ZNAM TEGO FACETA BARDZO PORZĄDNY CZŁOWIEK.

  4. Mój trener super pan zawsze pomaga dziekuje

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.